Tachovští borci si zatím v letošní sezoně vedou velmi dobře. Prohráli jen na úvod v Benešově 0:2 a potom už hořkost porážky neokusili. Naposledy uhráli bezbrankovou remízu v Praze na Admiře.

I přes úspěšné výsledky si tachovský trenér Zdeněk Bečka nemyslí, že je jeho mužstvo v derby nějakým velkým favoritem. „Jen podle tabulky bychom možná favority měli být, ale je to derby a to jsou utkání hodně ošidná."

Zároveň si ale pochvaluje, že hráčský kádr je v pořádku. „Asi dva nebo tři hráči mají drobné zdravotní problémy, ale do soboty budou v pořádku. Chybět bude jenom distancovaný Habart, který byl na Admiře po dvou žlutých kartách vyloučen," říká kouč.

Přeje si, aby mužstvo v derby navázalo na předchozí výkony. „Pokud budeme mít stejný přístup jako v minulých zápasech, mohlo by to dopadnout dobře. Uvidíme ale, co nám dovolí soupeř."

Doubravka v minulém kole zažila poprvé sladký pocit z vítězství. Před utkáním s Malše Roudné měla na kontě jen dva body, ale Jihočechy roznesla 8:0. Teď ji však čeká soupeř daleko zdatnější.

„Pro nás to bude velice těžké utkání. Domácí jsou jasným favoritem," myslí si doubravecký kouč Roman Vyleta. V hráčském kádru má určité problémy. „Dlouhodobě je zraněn Brož, ale už by měl začít trénovat. Rotha stále trápí svalové zranění a hrát v Tachově nebude," vysvětluje.

A o jednoho hráče zřejmě Roman Vyleta přijde úplně. „Rudla Herák u nás z pracovních důvodů nemůže hrát a odejde pravděpodobně na hostování do Žatce."

Přesto není plzeňský lodivod před derby pesimistou. „Měla by nám pomoci výhra v posledním utkání a chceme se pokusit o dobrý výsledek."

Nováček z Chrástu před týdnem poprvé vyhrál, z Nového Strašecí si přivezl tři body za výsledek 3:1. V sobotu přivítá soupeře z kategorie těžších, přijede pražská Admira. Domácí by zřejmě brali jakýkoliv bodový zisk.

Ten je určitě přáním i vedoucích Rokycan, které se v neděli představí na půdě silného Benešova. Západočeši ještě neprohráli a udržet tuto bilanci by byl výborný čin.

Program 7. kola divize: Tachov (4.) – Doubravka (13.) SO 16.30 – rozhodčí Pešek, Chrást (11.) – Admira Praha (5.) SO 16.30 – Pechanec, Benešov (6.) – Rokycany (1.) NE 16.30 – Tereba, Malše Roudné (12.) – Aritma Praha (9.) SO 10.15, Přední Kopanina (15.) – Nové Strašecí (16.) SO 16.30, Čížová (3.) – Český Krumlov (8.) SO 16.30, Táborsko B (10.) – Štěchovice (7.) SO 16.30, Milevsko (14.) – Hořovicko (2.) NE 16.30.