Úvod byl oboustranně dost opatrný. Poprvé se radovali hosté po gólu Pavlíka, ale domácí vyrovnali do šatny vlastencem Lukáše Doška. Po obrátce dvakrát Pavel Aubrecht a jednou Kubík stanovili celkem překvapivý výsledek 4:1 pro Rokycany. Tolik fakta.

„S výsledkem i výkonem mužstva jsme spokojeni, potřebovali jsme vyhrát. Hráli jsme disciplinovaně a byli jsme na tom v závěru lépe i fyzicky. Příliš jsme nepustili do hry ani Tomáše Doška. Po druhém inkasovaném gólu hráli hosté hodně ofenzivně a my toho využili k brejkům,“ zhodnotil střetnutí rokycanský kouč Pavel Aubrecht.

Podle jeho slov bylo pro celé utkání klíčové vyloučení kolovečského záložníka Jaroslava Malého za stavu 2:1 v 55. minutě. „Doplatil na nedisciplinovanost, šel ven za dvě žluté karty,“ doplnil trenér domácích.

K možná rozhodujícímu momentu derby se vyjádřil i jeden z hrajících kolovečských trenérů Petr Vlček. „Druhou žlutou kartu dostal Malý za hodně ošklivý šlapák naprosto oprávněně. Ale pozastavil jsem se nad první žlutou kartou, kterou mu sudí udělil bez předchozího upozornění za ústrojovou nekázeň. Zpod trenýrek mu vylézaly ven elasťáky jiné barvy, sudí mu dal hned žlutou a poslal ho na lavičku upravit.“

Samotné střetnutí se Kolovči prý příliš nepovedlo. „Bylo to takové divné utkání. Nehráli jsme dobře ani my, ani Rokycany. A dobrý výkon nepředvedli ani rozhodčí,“ tvrdí bývalý reprezentant a dodává podrobnosti.

„Z naší strany to bylo špatné, bez pohybu. Vedli jsme sice 1:0, ale nehráli jsme dobře. Hodně výsledek ovlivnil smolný vyrovnávací gól do šatny a právě vyloučení Malého. Těžko jsme si i zvykali na měkké hřiště, předtím v Praze jsme hráli na hodně tvrdé umělce. Ani Rokycany nehrály nic velkého, až v závěru nás potom přehrávaly,“ říká Petr Vlček a ještě k rozhodčím dodává: „Určitě zápas nebyl tak tvrdý, abychom museli inkasovat pět žlutých karet. Navíc dělali sudí chyby při střídání hráčů. Výsledek ale rozhodčí neovlivnili.“

Ostřílený stoper sám střídal v 65. minutě, kdy za něj přišel na trávník Duchoň. „Tahal mě sval a už jsem chtěl střídat o přestávce.“ Z prvních dvou jarních zápasů hraných venku získala Koloveč jeden bod, v neděli přivítá poslední Český Krumlov a to už by výhra měla být pro Chody téměř povinností.

Tachov po smolné prohře 1:2 na půdě Táborska hostil před vlastními fanoušky Štěchovice a opět přišel smolně o body. Zdá se, že nezvládá závěry zápasů. Osmnáct minut před koncem se gólem Lukáše Čížka ujal vedení, ale hosté v samotném konci srovnali na konečných 1:1.

„V první půli jsme trefili Šáchou tyč, ale jinak jsme hráli špatně, bez pohybu,“ stěžoval si Jaroslav Pták, trenér Tachova. Zřejmě domluva v kabině způsobila, že druhý poločas už byl ze strany Tachova v kvalitnějším podání.

„Po obrátce jsme se zlepšili, nejdřív jsme asi čtyři šance nevyužili, ale potom vstřelil Lukáš Čížek gól. V době, kdy už jsme si mysleli, že máme výhru v kapse, přišel z brejku vyrovnávací gól. To je obrovská škoda,“ lituje ztráty dvou bodů Jaroslav Pták.

V dalším kole to bude mít Tachov těžké. V neděli hraje na půdě druhých H. Měcholup.