Až 19. ledna se Jiskra střetne na stejném hřišti se starším dorostem (od 10.30 hodin) Viktorie, proti kterému měli svěřenci domažlického trenéra Pavla Vaigla původně zítřejší utkání odehrát. Oba zápasy se však po dohoně klubů prohodily.

Domažlice zahájily tréninkový proces zimní přípravy na jarní část FORTUNA ČFL již v pondělí večer. Trenérům se kromě celého podzimního kádru a již avizovaných nových hráčů bratří Stöcknerových ze sokolovského Baníku, Skopového (SK Senco Doubravka), Šimáně (Petřín Plzeň) a Antonína Vlčka (Domažlice B) se v přípravě hlásil také útočník Tomáš Arzberger z juniorky Viktorie Plzeň. Po dlouhodobém zranění achillovky se do přípravy zapojil i Dan Boček.

,,První trénink jsme začali krátkou rozcvičkou. Dále běh na osm minut po třech opakováních. Následoval herní trénink ve čtvercích, který trval přibližně dvacet minut a na závěr si hráči zahráli, fotbal,“ uvedl k prvnímu tréninku trenér Pavel Vaigl.

Jiskra nyní trénuje každý den. Ve středu hráči absolvovali cvičení s plzeňským fyzioterapeutem Michalem Rukavičkou, který je ve svém oboru velmi vyhledávaným. Spolupracoval totiž například i s hudebníkem a bývalým bojovníkem v thajském boxu Otakarem Petřinou, alias Marpem, jenž se na konci uplynulého roku vrátil na pražské vytříbené akci XFN mezi šestnáct provazů. A přítomnost a pomoc Rukavičky si trenéři i hráči velmi pochvalovali.

Kouč Vaigl už naopak nemůže počítat s útočníkem Sedláčkem, který kvůli menší herní vytíženosti odešel do třetiligového Králova Dvora.

K zápasu s juniorkou dostanou kvůli menším zraněním někteří hráči volno. Testovat se však budou nové akvizice. „Zápasy s juniorkou jsou vždy kvalitní prověrkou. Navíc z ligového dorostu se do týmu posunulo několik hráčů, kteří absolvovali na podzim dorosteneckou Ligu mistrů,“ dodal kouč Jiskry.

Jiří Pojar, Martin Mangl