FOTBALOVÁ OBLASTNÍ I.B TŘÍDA:

Ti, kdo byli na začátku za hrdiny, se na konci stali vyvrheli. A naopak!

Drama se zápletkou jako v béčkovém hollywoodském filmu přinesl duel předposledního podzimního kola oblastní fotbalové I.B třídy mezi domácím Tatranem Chodov a hostující TJ Chodský Újezd.

Domácím důležitá výhra doslova protekla mezi prsty a darovali ji na zlatém podnose hostům, které od začátku zápasu stíhala rána za ranou.

A ti nabídnutou šancí nepohrdli a využili ji!

Od začátku spíše nepřesný a bojovný než kvalitní a pohledný zápas zásadně ovlivnilo několik momentů.

Vzájemnou tvrdost v soubojích odnesli poměrně brzo dva fotbalisté Chodského Újezdu. Nejprve už v sedmé minutě mela před brankou hostů při první šanci domácích přinesla bolestivé poranění kolena gólmanu Maščákovi. Chytal dál, ale kulhal a nemohl se levou nohou odrážet. Ve 24. minutě zůstal po souboji o míč na trávníku ležet Milan Founě. Tam bylo jasno hned – vystřídal ho o tři roky mladší bratr Lukáš.

Zranění opor se na hře hostů projevilo. I přes jejich mírnou herní převahu byly nebezpečnější ataky domácích fotbalistů.

Také brzy dvakrát udeřilo.

Po necelé půlhodině přišel právě po straně Founěho útok Davida Kobese, zpětná přihrávka Martinu Holarovi a jeho centr na vzdálenější tyč. Tam krkolomně přes handicapovaného Maščáka procedil míč do sítě Michal Kapic.

Deset minut nato se projevilo zranění gólmana Újezdu ještě radikálněji. Nikterak razantní trestný kop domácího kapitána Petra Holara z pětadvaceti metrů mířil přímo na něj, ale strnulý Maščák míč jen srazil vedle sebe . Avšak ne už vedle branky.

Také to od spoluhráčů pěkně schytal…

Hosté už po prvním gólu začali tlačit, ale čtyři střely Josefa Pikla i zakončení Samka, Malého či Petra Pikla skončily vedle nebo v rukavicích jistého chodovského gólmana Cihláře.

Z domácích do poločasu zahrozil jen dělovkou Kuboušek, ale Maščák si bravurním zákrokem získal u spoluhráčů odpustek…

Stejný hráč dostal míč proti noze i po změně stran v 51. minutě, ale jeho pumelice letěla snad až do Klenčí…

Újezdští zjednodušili hru a úspěšně se dostávali za obranu Chodova dlouhými centry, po nichž nejčastěji zakončoval Petr Pikl. Ale dopadl vždy stejně jako v první půli jeho bratr Josef – pálil vedle nebo vyhrál Cihlář.

Zásadní zlom přinesla 76. minuta, v níž během dvaceti vteřin dostal dvě žluté karty za fauly na brankáře Maščáka a Petra Pikla chodovský Tomáš Hruška a pakoval se předčasně pod sprchy.

To byl pro Chodský Újezd pokyn ke zvýšení obrátek na maximum a hře hop nebo trop. Nakonec vyšlo hop!

Hosté se vrhli do útoku a když díky reflexivním zákrokům Maščáka přežili dvě stoprocentní šance Kobese z brejků, sami dvakrát udeřili. V 86. minutě Trejbal a dvě minuty nato Petr Pikl nedali Cihlářovi žádnou šanci.

Na poslední chvíli Újezdští utkání zremizovali a na řadu přišly penalty o bod navíc.

I ty začali hosté špatně – střelou staršího z Živčáků do tyče. Pak nikdo z aktérů nezaváhal až do čtvrté série, kdy přišel další zvrat. Zjevně v pohybu handicapovaný Maščák odmítl vystřídání Malým mezi tyčemi a udělal pro hosty dobře. Vyrazil pak penalty smolaři dne Kobesovi i Lukáši Holarovi a rozhodl o druhém bodu.

CHODOV – Chodský Újezd 2:2

Penalty: 3:4 (proměnili: Petr Holar, Martin Holar, Karel Kuboušek – Martin Beneš, Tadeáš Malý, Tomáš Trejbal, Petr Pikl; nedali: David Kobes, Lukáš Holar – Josef Zivčák st.).

Poločas: 2:0. Branky: 29. Michal Kapic, 39. Petr Holar – 86. Tomáš Trejbal, 88. Petr Pikl. Sudí: Sladký – Červený, Rada. ŽK: 3:1 (76. a 77. Tomáš Hruška, 74. Karel Kuboušek – 67. Tadeáš Malý). Diváci: 65.

Chodov: Cihlář – Smazal, Kuboušek. Mir. Holar (80. J. Kapic), Ma. Holar, Frána, Lorenz, P. Holar, D. Kobes, Hruška, M. Kapic (73. L. Holar).

Chodský Újezd: David Maščák – Beneš, Opava, J. Pikl, Trejbal, Samek, Zivčák st. Zivčák ml., P. Pikl, M. Founě (25. L. Founě), Malý.

Další zápasy okresních týmů:

Postřekov vede už o sedm bodů

Druhý Mrákov v jediném okresním derby I.B třídy nestačil na nováčka.

Postřekov potvrdil post půlmistra vysokou výhrou v Nečtinách a tři body získaly na domácím hřišti Krchleby a Klenčí a u soupeře Kdyně.

Nečtiny– POSTŘEKOV 3:7

Poločas: 1:5. Góly: 12. Polívka, 50. Brada, 58. Socha – 10., 29. a 32. Tumpach, 22. Adam Polák, 44. V. Královec, 76. Cibotaru, 78. Závodný. Sudí: Bíba – Lisý, Kodýtek. ŽK: 2:1 (71. Brada, 88. Taut – 65. Strnad). Diváci: 50.

Postřekov: L. Frei – Kuželka, Kreuz, L. Ledvina (41. Jiří Steinberger), Vavřík, Cibotaru, Strnad, Závodný (86. Gibfried), Tumpach (46. Klukan), Adam Polák, V. Královec (81. Cibulka).

KRCHLEBY – Úněšov 3:1

Poločas: 2:1. Góly: 23. Farkaš, 32. K. Bláha, 90. Myška – 41. Dobrý. Sudí: Kostelník – Kohout, Nešpor. ŽK: 2:1 (55. Kouřil, 86. P. Bláha – 83. Šebek). Diváci: 80.

Krchleby: Straka – Roth, P. Bláha, K. Bláha, Sekereš, Vítek, Myška, Farkaš, Doležal, M. Gabriel (68. Ježek), Kouřil.

Planá – KDYNĚ 1:2

Poločas: 1:1. Góly: 24. Kloužek – 5. Jarko, 76. K. Forst. Sudí: Chejlava – Krauz, Nesvadba. ŽK: 3:1 (16. Sovka, 61. Suchý, 83. Karmazin – 39. J. Šmejkal). Diváci: 20.

Kdyně: Horáček – Janeček (63. Šup), Linkeš (70. V. Černý), Marek Jarko, P. Forst, Mathauser, J. Šmejkal, K. Forst, Martin Jarko, Kafka, T. Dufek.

MRÁKOV – HORŠOVSKÝ TÝN 2:2, PK 4:5

Poločas: 1:0. Góly: 42. Stý-skal, 65. P. Váchal – 69. Svárovský, 85. z PK S. Gabriel. Rozhodčí: Kohout – Mifková, Šimek. ŽK: 4:2 (46. J. Dufek, 48. Rybár, 68. Krch, 83. Korba – 38. Komárek, 77. Čedík). Diváci: 100.

Mrákov: Korba – Vondraš, J. Dufek, Pangerl, P. Váchal, Krch, T. Duffek, V. Duffek, Toman (75. M. Smazal), Rybár, Stýskal.

Horšovský Týn: Herc – Šutek (51. Vaněk), Komárek, Čedík, Černík, Tomáš Novák (82. V. Šperl), Mašek, Svárovský, Vavřička, Steiner (67. Mach), S. Gabriel.

KLENČÍ – Studánka 1:0

Poločas: 0:0. Gól: 58. M. Čipera. Rozhodčí: Petrželka – Bína, Hanzlíková. ŽK: 3:5 (59. Kmetík, 73. M. Čipera, 74. Hromník – 15. a 32. Klepal, 7. Marek, 78. Janovec, 88. Karban). ČK: 0:1 (32. Klepal). Diváci: 42.

Klenčí: D. Paidar – P. Sokol, T. Čipera, Hromník, V. Čech, Franek, M. Čipera (75. F. Smazal), J. Čech, Kmetík (63. Copot), Antoš, J. Řezníček.

CHODOV – Chodský Újezd – viz samostatný článek výše.