A právě tyto dva celky si to mezi sebou rozdají v rámci úvodního kola turnaje v sobotu v 16.00 hodin. Trenéři obou týmu připomněli, že budou chtít vyhrát, ale zároveň budou chtít vyzkoušet nové hráče i herní varianty a prvky na nový ročník krajského přeboru.

„Je to tak. Turnaj bereme jako velmi kvalitní přípravu. Budeme chtít vyzkoušet nové tváře, dva tři kluky už máme i vytipované,“ prozradil Deníku trenér meclovského družstva Jiří Vogeltanz. „Škoda, že nás není ještě trošku víc, ale i tak jsme za to moc rádi,“ doplnil odpověď.

Podobný názor má i tlumačovský šéf lavičky Pavel Čadek. „Na turnaji budeme se sestavou rotovat. Doufám, že se domluvíme a budeme moci střídat třeba šest sedm hráčů, abychom v akci viděli všechny kluky. Chceme dát příležitost i širšímu kádru,“ vysvětluje Pavel Čadek, jenž neočekává pohledný fotbal. „To asi ne. Po pauze, která byla a ve které nikdo vlastně pořádně netrénoval, nám i soupeři bude jistě chvíli trvat, než se do toho opět dostaneme. Ale na zápas už se pochopitelně moc těšíme,“ pokračoval kouč Startu.

„My se samozřejmě také těšíme a rozhodně chceme první utkání vyhrát. Sice se jedná pouze o přípravné utkání, ale pořád je to okresní derby. Navíc se hraje na půdě Tlumačova, kam chodí spoustu lidí, kteří budou teď po fotbalovém půstu podle mého názoru hladoví. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ uzavřel kouč Jiří Vogeltanz.