Domácí se před zápasem krčili na předposledním třináctém místě tabulky s pouhými devíti body, naopak Mrákov jako nováček se sedmatřiceti body tabulce vévodil. Velkým favoritem byli Mrákovští, kteří dorazili v kompletní sestavě. Domácím chyběl obávaný střelec Jaroslav Krakeš, naopak po čtyřzápasovém distancu nastoupil nažhavený Karel Strejc.

Bez ohledu na papírové předpoklady domácí Hraničář hosty zaskočil aktivní hrou. Hned v úvodu Jakub Strejc vysunul přesnou přihrávkou svého bratra Karla, který se z levé strany řítil na branku Mrákova a obstřelil Korbu – 1:0. Za dalších pět minut měl Karel Strejc opět příležitost, ale hostující obránci dokázali míč vykopnout. V 11. minutě mířil Jakub Strejc z trestného kopu přímo do středu branky, kde stál připravený Korba. V 21. minutě zahrával Mrákov rohový kop, ale Stýskal z deseti metrů hlavičkoval vedle branky mladého gólmana Krutiny. Protože se do konce poločasu už žádná šance neujala, šlo se do kabin za těsného vedení domácí Kubice.

Druhý poločas začal šancí Hraničáře, když Stauber po pár minutách hry trefil tyč Korbovy branky. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 55. minutě, kdy se domácím podařilo navýšit svoje těsné vedení. Strnad vysunul Karla Strejce, který se po levé straně probil přes Jana Dufka až před Korbu, a z hranice malého vápna střelou pod víko zvýšil na 2:0.

V závěru Českou Kubici podržel brankář Krutina, když zmařil sólo Kabourka a Michala Růžka a odmítl tak zdramatizování zápasu. Kalich hořkosti hostující tým dopil dvě minuty před koncem, kdy si po trestném kopu Jakuba Strejce dal Vojtko vlastní gól. Derby tak skončilo překvapivou výhrou outsidera 3:0.

Ohlasy po utkání

Hrající trenér Jakub Strejc, TJ Hraničář Česká Kubice: „Zvolili jsme dobrou a jednoduchou taktiku, a to nakopávané míče. Mrákov s nimi měl problém, nevyhrál ani jednu hlavičku. Prvních dvacet minut jsme soupeře zaskočili. Hodně důležitá byla naše branka hned ve 4. minutě. V úvodu druhého poločasu jsme vstřelili druhý gól, což nás uklidnilo. Je to pro nás cenná výhra, zvlášť nad prvním mužstvem tabulky. Nyní hrajeme v Chodském Újezdě, který je poslední. Chceme udělat vše pro záchranu, takže tam musíme vyhrát, abychom se od nich odpoutali. Potom musíme dohnat Staňkov a Částkov. Bojujeme do posledního kola.“

Střelec dvou gólů Karel Strejc, TJ Hraničář Česká Kubice: „Byl to pro nás důležitý zápas, v boji o záchranu potřebujeme každý bod. Na soupeře jsme se připravili perfektně. Dali jsme brzy první gól, což bylo rozhodující. Mrákov nevěděl, co má hrát. Po půl hodině se hra vyrovnala. Začátkem druhého poločasu ale přišel náš druhý gól, a to soupeře zaskočilo. V závěru nás podržel výborný brankář Krutina a Mrákov si navíc dal vlastní gól. Výhru jsme nečekali, o to víc je cenná. Jdeme dál, ve hře je ještě hodně bodů, musíme udělat vše pro záchranu a věřím, že se nám to podaří.“

Trenér Vladimír Duffek, TJ Sokol Mrákov: ,,Zápas nám jednoduše nesedl. Měli jsme problémy s nakopávanými balony soupeře, které jsme nedokázali odvracet tak, abychom sami mohli hrát. Soupeř byl zřejmě motivovanější než naše mužstvo. Víc do toho šli, víc bojovali, což nám nesedlo. Navíc jsme dostali rychlé góly na začátku obou poločasů a sami jsme naše šance neproměnili. Takový zápas ale někdy přijde, že se nedaří vůbec nic. Co se týče postupových ambicí, tak tomu necháváme volný průběh. Nemáme ambice za každou cenu nutně postoupit. Jsme rádi, že jsme jako nováčci v soutěži na špici tabulky a nemusíme se strachovat o záchranu.“

Hraničář Česká Kubice – Sokol Mrákov A 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 4. a 55. Strejc Karel, 88. vlastní (Vojtko). Rozhodčí: Šlajs – Žák, Hálek. ŽK: 4:4. ČK: 0:0. Diváci: 150.

• Česká Kubice: Krutina – Baar, Anderle, Jakub Strejc, Neumann, Karel Strejc (85. Šindelář), Strnad, Stauber, Konop (90. Lörincz), Strož (67. Gibfried), Malý. Hrající trenér: J. Strejc.
  • Mrákov: Korba – Vondraš, J. Dufek, Schoř, T. Duffek (59. Smazal), V. Duffek, Růžek, Čermák (59. Konůpka), Kopecký (72. Kabourek), Rybár, Váchal (46. Mathauser). Trenér: Vl. Duffek.