Tehdy sedmadvacetiletý vytáhlý útočník Libor Tafat měl za sebou starty v nejvyšší české soutěži i v nejprestižnějším evropském poháru. A co taková fotbalová persona v chodské metropoli předvedla? Celkem nic zaznamenáníhodného a po podzimní části sezony v tichosti zmizela do německého Bad Kötztingu.

Na rozdíl od domažlické Jiskry se však stal nezapomenutelným v dresu pražské Slavie. Dokonce ho deník Sport před několika dny vyhlásil sedmým nejbizarnějším přestupem v novodobé historii loňského českého šampiona. Čím si to všechno odchovanec nedalekých Dobřan zasloužil?

Foto: Policie
Motocyklista dostal na štěrku smyk a havaroval

Jedinou osudovou minelou v nejdůležitějším utkání své kariéry!

Po fotbalových štacích v Dobřanech, Chlumčanech, Unionu Plzeň, Sencu Doubravka, Klatovech a Slavii Karlovy Vary přestoupil před podzimem 2009 z divizních Chanovic do kádru prvoligové Slavie Praha. Uvedl se dobře a po gólových trefách v přípravných zápasech sešívaných proti Hradci Králové a Kladnu se stal černým koněm v kádru renomovaného trenéra Karla Jarolíma. Sebevědomého českého šampiona chtěl tvrdý kouč dovést do základní skupiny Ligy mistrů a v posledním předkole milionářské soutěže k tomu měl hodně blízko.

Libor Tafat v dresu českého šampiona SK Slavia Praha.Zdroj: Foto: Barbora Reichová.

Po bezbrankové remíze na půdě moldavského Šeriffu Tiraspol stačilo Slavii v domácí odvetě vyhrát o jediný gól. Od 15. minuty vedla, když Adam Hloušek hlavičkoval do odkryté branky. I přes šance na obou stranách svítil pro Pražany postupový stav 1:0 na ukazateli skóre i v 89. minutě, kdy Jaroslava Černého z taktických důvodů vystřídal právě Libor Tafat. Nastavovaly se čtyři minuty, a když už domácí fandové zpívali oslavný chorál a čekalo se na závěrečný hvizd, tak to přišlo. Poslední akce hostů přinesla zbytečný rohový kop a nechtěnou minelu Libora Tafata potrestal vyrovnávacím a hlavně postupovým gólem zcela volný Farreira. Hosté slavili, domácí plakali, fandové červenobílých Tafatovi spílali…

Libor Tafat tak vedle nešťastné pohárové pětiminutovky odehrál v sešívaném dresu pouze devět minut v lize proti Brnu. Celý podzim strávil na lavičce áčka a bez fanfár odešel na hostování do Mladé Boleslavi. Poté si zahrál ve druholigové Vlašimi a po přestupu do tehdy třetiligových Kunic nejprve hostoval v Chomutově a nakonec před anabází v několika klubech nižších německých soutěží zamířil na již zmíněné angažmá v domažlické Jiskře.