Dvanáctka fotbalových gólmanů z Čech absolvovala začátkem tohoto týdne už tradiční třídenní kemp v Mrákově. Tam jej ve spolupráci s Viktorií Plzeň opět uspořádal místní gólman Petr Hutta, Václav Korba a Jiří Krbeček.

„Letos je sice nižší účast, ale na druhou stranu se klukům můžeme lépe věnovat,“ řekl hned na začátek trenér gólmanů Petr Hutta a jeho kolega, bývalý trenér gólmanské jedničky Petra Čecha, Jiří Krbeček dodal: „Kluci jsou do fotbalu zapálení a baví je učit se nové věci. Na druhou stranu jsou ve věku, kdy se musí pořádně naučit základy, a proto je musíme napomínat za každou chybičku.“

Soustředění se účastnili mladí žákovští brankáři ročníků 1995 a mladší. Ti na Chodsko přijeli trénovat z Tachova, Nýrska, Teplic, Přeštic a dalších. „Docela mě mrzí, že se na soustředění nepřihlásili gólmani z okresu. Neměli by to daleko a od kluků by se toho naučili opravdu hodně. Jsou tu žáci od krajského přeboru až po ligové hráče, takže zkušenosti by určitě pochytili,“ řekl Petr Hutta.

Tréninkovou náplní byla hlavně chytací technika, obratnost, posilování celkové kondice a především technika nohou, která je podle Hutty základ: „Gólmani dnes musí hrát nohama. Já sám říkám, brankář je dnes chytající hráč. To, že předvede dva tři zákroky při utkání, je normální, ale malou domů dostane třicetkrát čtyřicetkrát za zápas a musí tak umět hrát levou i pravou nohou.“

„Když vidím, co se v dnešní době děje, tak jsem rád, že ti kluci alespoň něco dělají,“ přidal Hutta, který se může pochlubit řadou jím odchovaných gólmanů, ať už Martinem Ticháčkem či Martinem Mlezivou.

Mladé brankáře tak čekaly dva až tři tvrdé tréninky denně. „Trochu nás překvapilo počasí, takže jsme improvizovali a většinou jsme byli v tělocvičně. Jednou jsme byli na umělém hřišti Sokola Mrákov,“ řekl k programu trenér brankářů Jiří Krbeček.

„Na závěr bych rád poděkoval Základní škole Mrákov a panu Dufkovi, Sokolu Mrákov, panu Groesslovi a vůbec všem, kteří se o nás starali. V takových podmínkách se nám skvěle pracuje a určitě se sem opět vrátíme,“ dodal na závěr trenér Petr Hutta.