V rámci dalšího kola krajského přeboru zajížděl holýšovský celek na půdu Horažďovic, kde se mu příliš nedaří. V nepříliš pohledném utkání však v závěru alespoň vybojoval bod. „V utkání nám hodně chyběl obránce Hamerník, jehož dlouhé auty a přesné rozehrávky jsou pověstné,“ řekl k základní sestavě holýšovského kádru předseda oddílu Karel Králík.

Horažďovice – FK Holýšov
2:2 (1:0)

V úvodu utkání byli aktivnějším celkem hosté, avšak své šance nezakončili úspěšně. V 8. minutě se pokoušel krásnou střelou překvapit domácího brankáře Jeniš, gólman však včas míč vytěsnil. Ve 13. minutě se dostal do obrovské šance jeden z domácích hráčů, Šimka mu však v poslední chvíli míč ukopl.

O minutu později přihrál krásně Panuška Tlustému, který pálil z úhlu, domácí brankář míč se štěstím vytěsnil. Tři minuty před poločasem po centru

domácího Ditrta přizvedl Heidtke míč směřující do branky, avšak ani to nestačilo a míč zaplachtil pod břevno 1:0.

Ve 47. minutě poslal Panuška mezi dvěma hráči krásnou přihrávku Tlustému, který trefil brankáře, ale odražený míč stačil do sítě uklidit 1:1.

V 64. minutě se domácí dostali do šance, Majlát byl v souboji málo důrazný a Jiřík přeloboval vybíhajícího Heidtkeho 2:1.

„Tento gól byl opravdu o smůle. Petr při vybíhání uklouzl a horažďovický hráč tak měl dveře otevřené,“ dodal k situaci Králík.

V 66. minutě po střetu Kaase s domácím hráčem ve vápně Holýšova nechal rozhodčí pokračovat ve hře a domácí nastřelili břevno holýšovské branky.

O deset minut později byly domácí opět v obrovské šanci, Ditrt však pálil z první nad branku. V 88. minutě zahrávali holýšovští přímý kop, míč se dostal do vápna, kde zahráli rukou dva domácí hráči, ale i přesto se míč se štěstím odrazil k Majlátovi, který jej pohotově uklidil do sítě a odčinil své předchozí zaváhání 2:2.

„Remíza byla v tomto utkání zasloužená. První poločas jsme měli trochu navrch, ale nedokázali jsme šance zužitkovat. Po druhém gólu Horažďovic jsme měli co dělat, abychom hru udrželi. Naštěstí nás zachránil Majlát, který zajistil bod,“ zhodnotil utkání Karel Králík a pokračoval: „Čelo tabulky je opravdu nabité a ztráta bodů znamená propad hluboko dolů. Jestli na konci podzimu budeme třetí nebo čtvrtí, na tom až tak nezáleží.“

Branky: 42. Ditrt, 64. Jiřík – 47. Tlustý, 88. Majlát; ŽK: 2:2, Rozhodčí: Mašek, Diváků: 70

Sestava FK Holýšov: Heidtke - Levička, Kaas, Majlát, Šimka - Jeniš (75. min Vrba), Panuška, Procházka, Lukáš (63. min Dostálík) - Tlustý, Trhlík (75. min Juráš). Trenér: Štěpán Hirschl.