Západočeši začali utkání se slavným španělském gigantem sebevědomě. V úvodu sice přečkali se štěstím šanci stopera Sergia Ramose, který hlavou po rohovém kopu trefil tyč, ale pak sami zahrozili. Po levé straně unikl domácí obraně Milan Petržela a z úhlu pelášil sám na brankáře Keylora Navase. První pokus mu kostarický reprezentační gólman bravurně vyrazil a proti druhé střele už zasahovat nemusel. Plzeňský záložník totiž dorážku z blízka namířil vedle.

A tak se opět potvrdilo staré známé fotbalové pořekadlo „nedáš-dostaneš“. Z protiakce totiž dostal příliš prostoru na pravé straně agilní Vázquez a krásným nadýchaným centrem našel ve vápně nabíhajícího Benzemu, který přeskočil obránce Hejdu a pohotovou hlavičkou překonal bezmocného Hrušku v bráně Plzně.

Ve 30. minutě hry mohlo být v Madridu vyrovnáno. Po pohledné a rychlé kombinaci Petržely s Limberským byl druhý jmenovaný blízko senzační brance. Bohužel, ani tentokrát míč neskončil v síti brankáře Navase. A tak se znovu mohla opakovat situace před prvním gólem Realu. Útočníka Karima Benzemu ale tentokrát skvěle vychytal Hruška. O tři minuty později byl už plzeňský gólman překonán podruhé. Branka však kvůli ofsajdovému postavení Garetha Balea neplatila.

A skóre zůstalo nezměněné i po hrubce Aleše Hrušky, jehož přihrávku vystihl Isco. Španělský šikula však pohotovým lobem jen těsně minul. O chvíli později si na brankáře Viktorie nepřišel španělský reprezentant znovu, tentokrát však Aleš Hruška musel zasahovat.

Real v prvním poločase častěji držel míč na svých kopačkách, byli to však viktoriáni, kteří mohli slavit branku. V poslední minutě prvního poločasu ale zazdil po přihrávce neúnavného Řezníka stoprocentní příležitost Patrik Hrošovský, který z malého vápna nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. To byla opravdu veliká škoda. Do kabin tak tak šel o něco spokojenější Real Madrid, který držel hubené vedení 1:0.

Viktoria trápila slavný Real Madrid

Jak plzeňští fotbalisté zakončili první poločas, tak zahájili ten druhý – velkou šancí. Po milimetrově přesném pasu Krmenčíka se v dobré příležitosti objevil Milan Havel. Bývalý hráč Bohemians Praha ale v pádu nedokázal usměrnit míč do sítě brankáře Realu. A tak přišel trest. Už druhý. Po přiťuknutí Balea přeloboval Hrušku Brazilec Marcelo.

Mezi šedesátou a sedmdesátou minutou si dvě střely připsala aktivní ikona fotbalového Walesu Gareth Bale. Oba jeho pokusy ale mířily mimo. Nejprve hlavou po rohovém kopu, poté levačkou z hranice šestnáctky. V 71. minutě neudržel Hruška další střelu madridského záložníka, z čeho pramenila branka Benzemy po přihrávce Modriče. Chorvatský záložník však stál v době střely svého spoluhráče v ofsajdu, což postřehl i pomezí sudí, který postavení mimo hru také odmával.

V 78. minutě mohl přidal třetí branku Realu Vázquez, ale hlavou těsně minul. A tak se dočkali Západočeši. Zaslouženě. Krásnou akci středem hřiště po ose Čermák - Hrošovský, zakončil umístěnou střelou k tyči právě slovenský záložník ve službách Viktorie.

V 90. minutě střílel z dálky hladový Krmenčík, ale jeho pokus neměl potřebnou trajektorii, která by výrazným způsobem ohrozila brankáře Realu Keylora Navase. Viktoria v závěru vsadila všechno na jednu kartu, ale vyrovnat už nedokázala. I tak může být trenér Vrba na své svěřence právem pyšný. Tohle byl přesně výkon, na který se bude dlouho vzpomínat. A za který západočeští fanoušci svým miláčkům odpustí jakoukoliv porážku.

„Je to škoda. Měli jsme tři šance v prvním poločase. Vypracovat si tolik brankových příležitostí na Realu je dobrý počin. Výsledek je vskutku krásný. Je to zážitek a myslím si, že na to celá Plzeň dlouho nezapomene," hodnotil duel bezprostředně po utkání obránce Viktorie David Limberský.

Real Madrid – Viktoria Plzeň 2:1

Poločas: 1:0. Branky: 11. Benzema, 55. Marcelo – 79. Hrošovský. Rozhodčí: Grinfeld – Shimon, Hassan (všichni ISR). ŽK: 32. Isco, 59. Kroos, 90+3. Ramos – 27. Limberský. Diváci: 67 356.
Real Madrid: Navas – Vázquez, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (75. Asencio), Benzema (88. Díaz), Isco (54. Valverde). Trenér: Julen Lopetegui.
Viktoria: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka (65. Hořava) – Havel (76. Ekpai), Čermák, Petržela (86. Řezníček – Krmenčík. Trenér: Pavel Vrba.