Hosté nastoupili do utkání aktivně a hned v 8. minutě se do gólové šance po vysunutí Pavlíčka dostal Janeček, ale nastřelil gólmana Javorského jen do hrudi. Následně podržel hostující tým vynikajícími zákroky Adam Bratanič, který zneškodnil několik nebezpečných situací před svojí svatyní. Ve 20. minutě se nejlépe v pokutovém území domácích zorientoval Bočan a poprvé se měnilo skóre 0:1. Do konce poločasu si Jiskra udržovala územní převahu ale šance Janečka a Krakeše zůstaly bez gólové odezvy. V poslední minutě prvního dějství zasahoval opět výborně Bratanič, rychlou rozehrávkou poslal do útoku Palucha, jenž ideálně našel Krakeše a ten se tentokráte nemýlil 0:2.

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra znovu velice aktivně a to se jí vyplatilo v 61. minutě, kdy napadající Janeček donutil k chybě domácí obranu, utekl po levé straně, kde naservíroval míč do pokutového území Bočanovi a ten se opět trefil do černého 0:3. Hosté nadále hráli svoji kombinovanou hru a domácí se zmohli proti dobré obraně jen na nakopávané míče, které sbírala obrana nebo vynikající Bratanič. Poslední gól do sítě hostů začal výborným vysunutím Krakeše, který nastřelil tyč domácí branky, ale pohotový Bočan stál ve správný okamžik na správném místě 0:4. Tím Libor Bočan završil svůj nedělní hattrick. Domácí se však nevzdávali a dále okupovali branku hostí. Vyvrcholením byl souboj Brataniče s domácím Matějkou, který hlavní rozhodčí posoudil jako penaltový. K míči se postavil domácí Gajdůšek, zavzpomínal na dloubák Antonína Panenky 1:4. Poté musel opustit hřiště zraněný Libor Bočan, který, jak se později ukázalo, hrál 35 minut se zlomenými žebry, ale přesto dokázal vstřelit hattrick. Ke konci utkání se stupňoval tlak domácích, kteří se vehementně pokoušeli snížit pro ně nepříznivý stav, ale hostující tým několikrát opět podržel Bratanič. Pět minut před koncem se řítili tři hráči Domažlic na jediného obránce Strážova, ale jejich průnik byl zastaven praporkem asistenta rozhodčího, a tak si Jiskra po zásluze odvezla z půdy soupeře všechny tři body.

Trenér Pavel Červený po utkání řekl: „Pro nás to dnes jsou tři důležité body, kterými jsme chtěli odčinit domácí prohru s Nýrskem a odtrhnout se svým pronásledovatelům v tabulce. Dnes tým doplácel na malý počet hráčů, který byl způsobený tresty z minulých utkání nebo zraněním, o to víc bych chtěl poděkovat celému týmu, který opravdu hrál ke konci s vypětím všech sil. Pokud bych měl někoho vyzvednout, byl by to Adam Bratanič, který nás v důležitých momentech utkání podržel.“

K utkání se vyjádřil i autor hattricku Libor Bočan: „K zápasu jsme nastoupili v obměněné sestavě, která byla způsobena absencí některých hráčů. Cílem bylo ve Strážově neprohrát. Potřebovali jsem se psychicky zvednout, a to se nám, myslím, povedlo. Kluci odvedli dobrý, poctivý výkon, někdy až na hranici svých sil. Musím říct, že nás hodně podržel Adam Bratanič. Jsem moc spokojený. Myslím si, že se v tabulce vrátíme tam, kam patříme.“

Sestava Jiskry Domažlice B: Bratanič – Dufek, Rejthar, Ferra, Pavlíček – Janeček, Paluch, Vísner, Šmirkl (89. Červený) – Krakeš, Bočan (73. Špoták) Trenér: Pavel Červený.