Povzbuzeni dopoledním úspěchem svého áčka, které v třetí nejvyšší české fotbalové soutěži Fortuna:ČFL vyhrálo 3:0 na půdě Štěchovic, nastoupili v sobotu odpoledne na domácím hřišti hráči rezervy domažlické Jiskry k poslednímu utkání podzimní části aktuální sezony krajského přeboru proti tradičnímu protivníkovi Slavii Vejprnice.

S cílem vyhrát a bez ohledu na ostatní výsledky 15. kola udržet dosavadní první příčku tabulky ke ´královské-mu´ přezimování.

A také hnáni touhou přechytračit kouče hostů Jiřího Šámala, dlouholetého hráče právě domažlického týmu.

Ne zrovna lehce, ale oba cíle domácí jedenáctka před stovkou diváků splnila.

Jak Šámal, tak i domácí trenérská dvojice Pavel Javorský a Roman Pekhart postrádala několik hráčů.

Na velice slušné úrovni hry se to ale vůbec neprojevilo.

Jen čisté šance a více vstřelených gólů chybělo.

Do prvního ohrožení soupeřovy svatyně se ve dvanácté minutě dostal domácí Peroutka po vysunutí Vojtkem, ale jeho střela skončila těsně nad brankou vejprnického gólmana Jana Turka.

Brankář hostů zanedlouho musel vyrážet ostrý centr po rohu Davida Kramla, ale první poločas už žádnou větší šanci divákům nenabídl.

Po změně stran vzruchu přeci jen přibylo.

V 52. minutě byl ve vápně faulován Roman Čadek a Kraml pohodlně z penalty otevřel skóre zápasu.

Slavia odpověděla vyrovnávajícím golem po deseti minutách. Patrik Bárta ideálně vysunul Lukáše Kramera, který vyhrál běžecký souboj s Ivo Vojtkem a obstřelil vybíhajícího brankáře ´Benfiky´ Lukáše Červeného.

Rozhodující branku přinesla situace v 75. minutě. Domácí rozehráli Karlem Šmejkalem trestný kop, vybíhajícího brankáře Turka ve vápně přeskočil Jan Kubra umístěnou hlavičkou přidal druhou domažlickou trefu.

Nebylo ale ještě vyhráno.

Vejprnice totiž mohly vyrovnat, když Kotva z pravé strany našel Křena, a ten z hranice malého vápna trestuhodně přestřelil nejen brankáře Červeného, ale i jím stráženou branku.

Do konce utkání už pak Benfika hosty do ničeho nepustila a získala tři body. Díky výhře se stala podzimním půlmistrem krajského přeboru. Se ziskem 36 bodů právě o zmíněné tři bodíky před plzeňským Sokolem Lhota.

Obránce a kapitán Jiskry Domažlice B Tomáš Korelus:

,,Čekal nás můj oblíbený tým, který mě fotbalově vychoval. Ale teď jsem hráč Jiskry, tak jsem ho chtěl porazit .

Cíl nás všech byl jasný. Vyhrát a přezimovat na prvním místě tabulky, což jsme si řekli už na začátku sezony. Soupeř byl hodně mladý a nadprůměrně fotbalový, a to v této soutěži není zvykem.

Úvod utkání se nám povedl, soupeře jsme zatlačili, ale bohužel z toho gól nebyl. Po čtvrthodině srovnali hru a na míči byli nebezpeční, ale nebýt našich individuálních chyb, tak by nás vůbec neohrozil.

Druhá půle opět začala lépe pro nás. Faul ve vápně byl jasný, penalta bez diskuzí. David Kraml nás jejím proměněním uklidnil. Bohužel soupeř dokázal brzy srovnat a dá se říci, že za předváděnou hru zaslouženě. Potom bylo utkání otevřené z obou stran a pro neutrálního fanouška muselo být opravdu pohledné.

Pak po přímém kopu dokázal skórovat hlavou Kubr a šli jsme do vedení 2:1, které jsme už dokázali do konce udržet.

Vejprnice si za předvedenou hru alespoň bod zasloužili, ale díky důrazu a odhodlání jsme všechny doma získali my a na prvním místě v kraji přezimujeme. To jsme chtěli a jsme s podzimem spokojení .“

Jiskra Domažlice B – Slavia Vejprnice 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 52. z PK David Kraml, 75. Jan Kubr – 63. Lukáš Kramer. Sudí: Fillinger – Schneider, A. Šimek. ŽK: 4:3 (73. Antonín Vlček, 87. Tomáš Korelus, 89. Karel Šmejkal, 90. Nguyen Dang Quang – 45. Roman Baxa, 76. Vladimír Puhlovský, 88. Patrik Bárta). Diváci: 99.

Domažlice B: L. Červený – T. Korelus, Lešek, I. Vojtko, Kubr, A. Vlček, Kraml, K. Šmejkal, R. Čadek (77. Nguyen), Waldmann (66. Javorský), Peroutka (90. Sladký). Hrající trenér: Pavel Javorský.

Vejprnice: Turek – Heindl, Rauch, Baxa, Kramer, Bárta, Křen, Krejčí, Kotva, Puhlovský, Potoček. Trenér: Jiří Šámal.