V uplynulém týdnu se uskutečnilo společné soustřední fotbalových mužstev TJ Jiskra Domažlice B a FC Furth im Wald. Tento projekt je v rámci příhraniční spolupráce spolufinancován Evropskou unií z Dispozičního fondu. Po čtvrtečním společném tréninku na umělé trávě Městského stadionu Střelnice v Domažlicích následoval přesun do Křimic na Plzeňsku do penzionu Vion.

V pátek ráno se konal kruhový trénink v křimické Sokolovně pod vedením trenéra ligového klubu FC Viktoria Plzeň Martina Kastnera. V poledne následoval další trénink – tentokrát na nové umělé trávě ve Vejprnicích. Večer vymyslel trenér německého celku Petr Šíma turnaj čtyř mužstev. Hrálo se patnáct minut. Turnaj měl podle hráčů velký náboj a hodně se líbil.

V sobotu se konal dopolední předzápasový trénink – opět na hřišti ve Vejprnicích. Vrcholem dne bylo vzájemné utkání obou týmů. Do zápasu vstoupila lépe Benfika, která po poločase zaslouženě vedla 2:0.

Skóre otevřel Kadlec, kterého přesně vysunul obránce Tomáš Korelus. Autor úvodního gólu si obhodil vybíhajícího českého brankáře v německých službách Adamoviče a do opuštěné svatyně pohodlně uklidil míč. – 1:0.

Druhou branku přinesla poslední minuta prvního dějství. Vlček našel před šestnáctkou Dominika Leška, jenž technickou střelou k pravé tyči pečetil výsledek prvního poločasu – 2:0. Ve druhé půli obě mužstva prostřídala. V dresu Jiskry se na hřišti objevili Kalný a zpět také útočník Šmejkal.

Druhý poločas začal Furth aktivně. Nejprve v 54. minutě mířil Schmidberger zpoza šestnáctky nad bránu. Za tři minuty se po rohu nejlépe před brankou Brataniče zorientoval ex-holýšovský hráč Jakub Hamerník, který v roce 2014 hrál ČFL právě v barvách Jiskry Domažlice.
Hamerník ze vzdálenosti deseti metrů nekompromisní levačkou snížil na 1:2.

Německý výběr mohl záhy skóre duelu i vyrovnat. Schmaderer našel dlouhým pasem Adamoviče, ten ve vápně posunul na Hofmana, jenž pálil. Jeho projektil mířící pod břevno však gólman Jiskry vyrazil na rohový kop. O další tři minuty později Hofmann vysunul s pomocí teče bránícího Leška spoluhráče Nikolova. Ten však z dobrých patnácti metrů mířil nepřesně.

Rozuzlení zápasu přinesla 74. minuta přátelského boje. Šmejkal rozehrál trestný kop, obránci Furthu ho zblokovali na Černého.
Domažlický fotbalista však následně našel na straně Vavřičku, který míč vrátil před šestnáctku, kde už se pohyboval Šmejkal. Kanonýr Jiskry pohotově zakončil – 3:1.

,,Celkově tohle soustředění splnilo účel. Chtěli bychom touto cestou poděkovat vedení a personálu penzionu Vion v Křimicích za vstřícnost a ochotu,“ uvedl vedoucí mužstva Jiskry Domažlice B Ferdinand Forro.

Za hráče pak okomentoval průběh soustředění obránce Chodů Miroslav Hojda. ,,Ve čtvrtek odpoledne jsme soustředění zahájili tréninkem na umělé trávě v Domažlicích. Akce byla podpořena Evropskou unií za účelem utužení českobavorské spolupráce, a proto se jí účastnili také fotbalisté z nedalekého města Furth im Wald,“ řekl na úvod Miroslav Hojda.

„Po prvním vzájemném seznámení jsme odcestovali do Křimic u Plzně, kde soustředění pokračovalo. Pro nás šlo o vrchol zimní přípravy. Během pátku a soboty jsme absolvovali několik tréninkových jednotek, které byly jak silového, tak herního charakteru. Hlavním bodem byl zápas ve Vejprnicích. Od začátku byl míč převážně na našich kopačkách. Snažili jsme se kontrolovat hru a německý soupeř hrozil hlavně díky rychlým protiútokům a také ze standardních situací. Nám se podařilo vstřelit dva góly po pěkných akcích a s čistým štítem jsme šli do druhého poločasu,“ shrnul úvodní dějství přátelského utkání Hojda.

Druhá půle se však už tak příznivě pro zálohu domažlickou Jiskry nevyvíjela. „Míč měli častěji v držení hosté a my se museli daleko víc bránit. Navíc jsme kazili hru chybami a nepřesnostmi. I přesto jsme kapitulovali jen jednou a nakonec jsme zápas vyhráli 3:1. Vrátili jsme tak Furthu prohru z letního měření sil. Nyní se vrátíme k běžnému tréninkovému procesu a budeme se připravovat na jarní část v krajském přeboru,“ dodal Miroslav Hojda.

Jiskra Domažlice B - Furth im Wald 3:1

Poločas: 2:0. Branky: Kadlec, D. Lešek, Šmejkal – Hamerník.

Jiskra Domažlice B: Bratanič- Kubr, T. Kolerus, Hojda, D. Lešek, J. Kolerus (46. Čadek), Vlček (46.Buršík), Javorský (46.Waldmann), Vojtko, Šmejkal (46. O. Černý), Kadlec (46. Vavřička). Trenéři: Steinbrücker, Vlček a Pekhart.

FC Fürth im Wald: Adamovič (31. Levice Sanicola – 60. Kiefl) Nikolov, Georgiev, Majlát, Mašek - Weber, Hamerník, Schmaderer, Hanich, Schmidberger, Thalhammer. Dále střídali: Keml, Hofmann. Trenér: Petr Šíma.