Před startem aktuální sezony 2020/21 měla šestnáctičlenná oblastní fotbalová I.A třída naplánováno sehrát třicet kol. Podzimních patnáct se však dosud podařilo odehrát sotva z pololoviny a týmů už je také o jeden méně, když krátce po začátku ročníku odstoupil Starý Plzenec.

Mezi patnácti statečnými, kteří už dlouho čekají na pokyn zahájit tréninky a pustit se do dohrání alespoň řády stanovené nejméně poloviny soutěžních kol, aby mohly být v ročníku uplatněny sportovní principy v podobě postupů a sestupů, je i jediný zástupce domažlického okresu Start Bělá nad Radbuzou.

Koronavirus dokázal nekompromisně zastavit už loňskou sezonu 2019/20 a v říjnu totéž zopakoval v ročníku aktuálním. Po pouhých osmi odehraných kolech patří Startu v tabulce lichotivá šestá příčka s vyrovnanou bilancí čtyř výher a stejného počtu porážek.

Potěšitelné pro oko bělského fanouška jsou individuální statistiky fotbalistů.

Šestadvacetiletý snajpr Pavel Jarina s jedenácti góly kraluje průběžné tabulce střelců a jeho o dva roky starší bratr Tomáš je druhý v pořadí brankářů s dvěma vychytanými nulami.

Tabulka oblastní fotbalové I.A třídy:

 1. Žichovice⋌ 7  6  1  0  0  20: 7  20

 2. Petřín Plzeň B⋌ 8  6  0  0  2  28: 6  18

 3. Radnice⋌ 7  5  0  1  1  22: 7  16

 4. Žákava⋌7  3  2  1  1  20:15  14

 5. Hrádek u Sušice⋌7  3  2  0  2  16:11  13

 6. Bělá nad Radbuzou⋌ 8  4  0  0  4  21:19  12

 7. Mochtín ⋌8  3  0  2  3  16:24  11

 8. Sušice⋌8  3  0  0  5  18:17   9

 9. Kaznějov⋌ 6  2  1  1  2  14:14   9

10. Rokycany B⋌6  2  1  1  2   7: 8   9

11. Kralovice⋌6  2  0  1  3  11:17   7

12. Žihle⋌8  2  0  0  6  11:21   6

13. Košutka Plzeň⋌ 6  2  0  0  4   6:16   6

14. Luby⋌ 8  2  0  0  6  10:21   6

15. Svéradice⋌ 8  2  0  0  6  11:28   6

Nejlepší kanonýři oblastní I.A třídy:

Sto třináct fotbalistů vstřelilo alespoň jeden gól:

11 – Pavel Jarina (Bělá nad Radbuzou)

9 – Tomáš Nekola (Žákava) a Jan Vodrážka (Petřín Plzeň B)

8 – Karel Krejčí (Žichovice)

7 – Miroslav Vrhel (Sušice)

6 – Zbyněk Smolík (Mochtín) a Tomáš Pekník (Košutka Plzeň)

5 – Jan Smazal (Žákava), Ion Butnaru (Žichovice), Jiří Masopust (Žihle), Jan Lavička (Kralovice) a Pavel Aubrecht (Radnice)

4 – František Poláček, Matěj Svoboda (oba Radnice), Lukáš Kotěšovec (Petřín Plzeň B), Jan Vondráček (Kaznějov) a Radek Kočí (Hrádek)

3 – celkem 12 hráčů / mj. Jaroslav Malý z Bělé nad Radbuzou

2 – 29 hráčů / mj. Martin Černý a Jan Brejcha z Bělé nad Radbuzou

1 – 55 hráčů / mj. Lukáš Sobolík, Dominik Frank a Patrik Cingroš z Bělé nad Radbuzou

Brankáři I.A třídy s čistým kontem:

Jedenáct brankářů vychytalo alespoň jedno čisté konto:

4 – Vojtěch Suchý (Petřín Plzeň B)

2 – Tomáš Jarina (Bělá nad Radbuzou), Jakub Volák (Radnice) a Jan Landa (Žichovice)

1 – Václav Ryba (Hrádek), Martin Wohlmuth (Rokycany B), Matyáš Blahník (Mochtín), Martin Langr (Petřín Plzeň B), David Frýdl (Košutka Plzeň), Jan Huček (Žihle) a Jakub Kozlík (Žichovice)

Nejzlobivější raubíři oblastní I.A třídy:

129 hráčů obdrželo minimálně jednu žlutou a 10 červenou kartu:

Žluté karty:

5 – Jiří Brabec, Jiří Kutil (oba Hrádek) a Jaroslav Šafář (Žihle)

4 – Miroslav Tomášek (Bělá nad Radbuzou), Martin Vejskal, Pavel Čipera (oba Luby) a Jan Kopač (Kaznějov)

3 – celkem 18 hráčů / žádný z Bělé nad Radbuzou

2 – celkem 37 hráčů / mj. Václav Landrgott, Jaroslav Malý a Martin Černý z Bělé nad Radbuzou

1 – celkem 67 hráčů / mj. Tomáš Jarina, Pavel Jarina a Patrik Cingroš z Bělé nad Radbuzou

Červené karty:

2 – Aleš Čížek (Luby) a Jan Kopač (Kaznějov)

1 – Tomáš Jarina (Bělá nad Radbuzou), Jiří Skuhra, Jakub Pojar (oba Hrádek), Jakub Chabr, Milan Primas (oba Košutka Plzeň), Lukáš Brož (Radnice), Pavel Čipera (Luby) a Lukáš Rázek (Žihle)

Největší nakládačky oblastní I.A třídy:

Třináct zápasů skončilo minimálně čtyřgólovým rozdílem:

O 7 gólů: Petřín Plzeň B – Svéradice 7:0 (1. kolo)

O 6 gólů: Sušice – Mochtín 7:1 (4. kolo)

O 5 gólů: Kralovice – Žichovice 1:6 (3. kolo), Svéradice – Bělá nad Radbuzou 0:5 (5. kolo), Žákava – Mochtín 7:2 (6. kolo), Košutka Plzeň – Petřín Plzeň B 0:5 a Radnice – Bělá nad Radbuzou 6:1 (oba 8. kolo)

O 4 góly: Košutka Plzeň – Radnice 0:4, Hrádek – Žákava 4:0 (oba 1. kolo), Žihle – Petřín Plzeň B 0:4, Luby – Mochtín 2:6 (oba 2. kolo), Petřín Plzeň B – Luby 4:0, Mochtín – Bělá nad Radbuzou 1:5 (oba 3. kolo)

Zápasy I.A třídy bez obdržené branky:

5x – Petřín Plzeň B (Svéradice 7:0, Žihle 4:0, Luby 4:0, Bělá nad Radbuzou 3:0, Košutka Plzeň 5:0)

3x – Žichovice (Rokycany B 2:0, Kaznějov 2:0, Petřín Plzeň B 1:0)

2x – Bělá nad Radbuzou (Svéradice 5:0, Luby 1:0) a Radnice (Košutka Plzeň 4:0, Hrádek 2:0)

1x – Hrádek (Žákava 4:0), Rokycany B (Sušice 1:0), Mochtín (Žihle 2:0), Košutka Plzeň (Rokycany B 2:0) a Žihle (Luby 2:0)

Odřízená utkání I.A třídy – hlavní sudí:

Dvacet pět rozhodčích odřídilo jako hlavní alespoň jeden zápas:

4 – Petr Strolený

3 – Jaroslav Rubáš, Josef Smitka, Zdeněk Štěpán, Lukáš Frgal, Stanislav Sladký, Josef Schneider a Adam Fanfule

2 – Adam Šimek, Jakub Hodek, Václav Pressl, Ladislav Fanfule, Marek Krečmar, Pavel Marek, Jiří Křen, Václav Sirový, Lukáš Jirsa a Jan Jakš

1 – Hedvika Mifková, Tereza Hessová, Zuzana Špindlerová, František Šimek, Václav Kubec, Jan Kastl a Pavol Hálek