„Z Německa se vrací Pavel Sándor a Jan Cerman. Jejich registrace jsou zatím ale ještě v Praze,“ sdělil trenér Bělé Aleš Zavadil, který na lavičce Startu bude pokračovat i v příští sezoně.

„Na začátku přípravy jsem ale nebyl příliš spokojen s docházkou na tréninky a disciplínou. Po dvou týdnech se to pak zlepšilo,“ dodal Zavadil. Jeho tým hrál loni o postup do vyšší soutěže, ale o baráž přišli v závěrečných kolech. „Poslední zápasy jsme dohrávali se zraněnými hráči, doplatili jsme na úzký kádr. Doufám, že letos se nám zdravotní potíže budou vyhýbat.“

Návrat do prvního týmu ohlásil také Radek Černý, který chtěl letos hrát jen za rezervu. „Myslím, že pro naše mladé mužstvo bude stále přínosem,“ vysvětlil bělský kouč. V přípravě se fotbalisté Bělé utkali s Borem, který porazili vysoko 8:2, Hostouň rozstříleli 9:1. Účastnili se turnaje ve Šluknově, kde v konkurenci pěti celků z I. B třídy obsadili druhou příčku. V sobotu je čeká první mistrovské utkání. Od 17 hodin budou hostit Konsantinovy Lázně.

„V posledním zápase minulé sezony jsme je porazili, ale to už o nic nešlo. Nevíme ale, jak se v létě změnil jejich kádr. Každopádně chceme doma uspět,“ zamyslel se Zavadil s tím, že podzim bude pro bělské mužstvo velmi důležitý. „Devětkrát hrajeme doma, pětkrát venku,“ vysvětlil. V prvním kole se bude muset obejít bez obránce Kamice a gólmana Nikolayeva. Ten bude chybět tři týdny a mezi tyčemi jej v úvodu sezony nahradí Šlégl.