V neděli proti sobě nastoupila v I. B třídě dvě mužstva k okresnímu derby. Klenčí, které v minulém kole podlehlo v Poběžovicích, hostilo ambiciózní tým Bělé. Ta v předcházejícím kole přehrála Meclov.

Klenčí – Bělá 2:4 (2:1)
Střelci: 5. Sokol, 14. Řezníček (PK) – 31. Strouhal, 52. Šteffel, 72. Houda, 86. Kotrc.
ŽK: 2:1, diváků: 100.
Rozhodčí: Kratochvíl – Kříž, Plzák.

Před zahájením zápasu poblahopřáli aktéři zápasu a funkcionáři předsedovi klenečského fotbalového oddílu Jaroslavu Ledvinovi k životnímu jubileu. Po krátké chvíli měl další důvod k radosti.
Již v 5. minutě otevřel Pavel Sokol skóre, když za záda bělského gólmana Nikolayeva poslal míč, který se k němu dostal po trestném kopu Miloše Psutky – 1:0.

O dalších deset minut později se stav znovu měnil, když domácí přidali druhý gól. Ten padl díky střele kapitána Jaroslava Řezníčka z pokutového kopu, který hlavní rozhodčí Kratochvíl odpískal za ruku hostujícího obránce Kamice.
Mohlo se zdát, že domácí Spartak soupeři oplatí porážku z podzimu, kdy v Bělé podlehl 4:1. Hosté ale byli proti, postupně hru vyrovnali, přeskupili sestavu a začali Klenečské přehrávat. „Tomáše Kramla jsem vytáhl z obrany do středu, místo něj šel na beka Strouhal,“ upřesnil trenér Aleš Zavadil.

Změna se vyplatila a právě Strouhal si z obrany naběhl na centrovaný míč, překonal Jana Sokola a vstřelil kontaktní gól – 2:1. Z tlaku, který hosté vyvinuli, vyrovnání do konce první půle nevytěžili.

Po změně stran začala Bělá velkým náporem, již po dvou minutách spálil velkou šanci Jan Nový, který zblízka vysoko přestřelil.
Druhé branky se dočkali fotbalisté Bělé v 52. minutě, kdy po pohledné kombinační akci rozebrali domácí obranu a Šteffel pohodlně srovnal – 2:2.
Domácí byli zatažení na své půlce a snažili se o brejky, které jim ale nevycházely. Naopak hosté ještě přidali a snažili se o další, vedoucí branku. Té se dočkali v 72. minutě, když metr za hranicí velkého vápna rozhodčí odpískal sporný faul. K rozehrání se postavil Petr Houda a krásnou střelou do šibenice nedal Sokolovi v domácí brance šanci – 2:3.

Hosté pak taktickou hrou drželi míč na svých kopačkách a nepouštěli Klenečské do kombinace. Sami si naopak vypracovali několik šancí. Z jedné z nich přidal čtvrtou branku svého týmu Jindřich Kotrc a pečetil tak zasloužené vítězství Bělé.
„Věřil jsem, že pokud dáme gól do poločasu, tak utkání otočíme, což se nakonec potvrdilo. Velkou podporu jsme měli i v hledišti. Fanouškům, kteří na zápas přijeli, patří velký dík,“ řekl po utkání trenér Zavadil, který se nevzdává myšlenky na baráž o postup do I. A třídy. „Naděje umírá poslední,“ dodal.
Bělá v příštím kole na domácím hřišti přivítá Přimdu, Klenčí čeká zápas na půdě čtvrtého celku tabulky, kterým je Stod.

Klenčí: Jan Sokol – Osvald, Psutka, Řezníček, Čech – Weber, Talaš, Pavel Sokol, Vejmelka – Hromník a Hula (69. Černý). Trenéři: Radek Talaš a Sami Hemissi.
Bělá: Nikolayev – Kamic, Miroslav Nový, Bleha, Kraml – Šteffel, Houda (90. Petr Cingroš), Strouhal, Jan Nový – Kotrc a Šlehofer (83. Jaroslav Cingroš). Trenér: Aleš Zavadil.