Až poslední kolo I.B třídy rozhodlo o postupu rezervy domažlické Jiskry do I.A třídy. Dramatický konec soutěže, kdy se o postup praly Domažlice, Stod a Dlouhý Újezd nakonec lépe vyzněl pro domažlický celek, kterým stačilo jakékoliv vítězství nad mužstvem Heřmanovy Huti. Stod vlivem horšího skóre musel čekat na klopýtnutí domažlické rezervy.


Jiskra Domažlice B – Stod
3:0 (0:0)

Domácí nastoupili v sestavě s hrajícím asistentem trenéra Pavlem Červeným a na posledních pět minut si zahrál i trenér Ivan Major. Jiskra do utkání tradičně vstoupila aktivně a na brankáře Konvalinku se ´valil´ útok za útokem.

V prvním poločase se do velkých šancí dostali Černý, Kruml, Bočan nebo Janeček, jehož šance z 20. min. přímo volala po gólu.
První změny skóre se diváci i domácí dočkali v 50. min., kdy domažlický záložník Pavel Váchal zahrával roh. Jeho šikovně kopnutý centr mířil přímo do branky a než se gólman Konvalinka zorientoval, Jiskra vedla 1:0.

Vedení domácí celek uklidnilo a zároveň povzbudilo do dalších akcí. V jedné z nich, v 77. minutě, Kruml ideálně našel Schöterleho, který se dokázal uvolnit a poslal Jiskru do dvoubrankového vedení.

Poslední branka padla v nastaveném čase, kdy autor druhého gólu zatáhl míč do vápna a našel nabíhajícího Kotlana, který upravil na konečných 3:0.
„Jsem hodně rád, že se nám tak dramatický závěr soutěže podařilo zvládnout. V uplynulých utkáních jsme hodně dopláceli na neproměňování gólových příležitostí. Dnes jsme se soustředili pouze na náš výkon, protože nám bylo jasné, že pouze vítězství nám přinese vytoužený historický postup,“ řekl vedoucí mužstva Josef Janda.

Rozhodčí: Velíšek, Špindlerová, Lehečka, ŽK: 1:1, Diváků: 200

Sestava Jiskry Domažlice B: Pejsar – Dufek, Červený, Rejthar – Černý (82. Kotlan), Kruml (90. Major), Brichcín, Váchal, Janeček (77. Forst) – Bočan, Krakeš (46. Schötterl). Trenér: Ivan Major.