Podruhé se představili domácím fanouškům fotbalisté domažlické Jiskry a tentokrát se spolu s nimi radovali z vítězství. Ve čtvrtém mistrovském utkání divize totiž porazili na svém hřišti silné Votice 3:1 a navázali na vysokou výhru 4:0 z uplynulého týdnu na půdě pražského Meteoru. Gólu se po třízápasovém půstu dočkal útočník Tomáš Bahleda, který se trefil hned dvakrát během čtyř minut. Zbylý gól si daly Votice samy, když centr Cihláře tečoval nešťastně do vlastní branky Mulaj.

Domažlice – Votice
3:1 (3:1)

Běžela první minuta utkání, když se do slibné šance dostával Bahleda po centru Bárty. O minutu později ho napodobil Černý. Aktivita domácích přinesla ovoce ve 4. minutě, kdy po pravé straně unikl Bárta a po jeho centru nabíhající Bahleda poprvé rozjásal fanoušky na domažlickém stadionu – 1:0. O další tři minuty později se domažlický útočník trefil podruhé, tentokrát po centru Hartla – 2:0.

Minutu poté po trestném kopu skončila hlavička Černého v náručí votického gólmana. Ve 14. minutě Martin Horváth využil zakrytého výhledu brankáře Mlezivy a střelou z 20 metrů přesně k tyči snížil na 2:1. Radost hostů však netrvala dlouho. Ve 21. minutě rozehrál Cihlář trestný kop a Mulaj poslal míč do vlastní sítě – 3:1.

Ve 25. minutě se po spolupráci s Mužíka s Bahledou dostával do slibné šance Hartl, ale v posledním okamžiku jej zastavil praporek pomezního rozhodčího ukazující offsajd. Další tři minuty nato měl třetí gól na kopačce Bahleda, ale přestřelil. Ve 38. minutě Střílel Hartl z otočky, ale brankář Votic byl tentokrát pozorný.

Do druhé půle nastoupili hosté s náporem, ale během dvaceti minut ohrozili brankáře Mlezivu pouze jedinkrát, když Valtr mířil těsně vedle. Na druhé straně střílel z trestného kopu do náruče votického gólmana Mužík. V 62, minutě se fanouškům Jiskry představila nová posila, Rudolf Herák z plzeňské Viktorky, který vystřídal Hartla. V závěru utkání hrozili domažličtí fotbalisté především ze standardních situací, ale Mužík ani Bahleda skóre již nezměnili, stejně jako na druhé straně Valtr.

„Dali jsme sice dva rychlé góly, ale hosté vzápětí snížili. Naštěstí pro nás jsme přidali rychle třetí branku. Votice byly velmi kvalitní soupeř, za který nastupuje pět hráčů, kteří ještě loni hráli druhou ligu. Velmi dobře hrály v mezihře a ve středu hřiště. Kluci však bojovali a ve druhé půli přestáli jejich očekávaný nápor. Ve druhém poločasu už to nebyl pro diváky pohledný fotbal, ale my jsme získali tři důležité body. Jsou velmi cenné, protože nyní dvakrát hrajeme venku,“ zhodnotil zápas proti Voticím trenér domažlických fotbalistů Libor Žák.

Branky: 5. a 8. Bahleda, 22. vlastní Gazmend – 15. M. Horváth. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 1:3. Diváků: 400.

Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva – Strejc, Šácha, Bublík, Manowetz (80. Leitl) – Černý, Mužík, Cihlář, Bárta – Bahleda (86. Dochtor) a Hartl (62. Herák). Trenér: Libor Žák.