Vedle Vojáka na startu nechyběli pětinásobný vítěz ´Dolomiťáka´ Waytt, loňský vítěz běžecké části Weldemariam, stříbrný z vrchařského mistrovství Evropy Aslan a další hvězdy. Za extrémně teplého počasí, dá – li se tak o osmi stupních nad nulou mluvit, čekalo běžce dvanáct kilometrů s vražedným převýšením dvanáct set metrů. Cíl byl ve výšce dva a půl tisíce metrů, takže některé strmé úseky šlo zdolat jen po čtyřech, někde bylo nutné použít žebříků.

Hned po startu se na čele vytvořila sedmičlenná skupinka běžců profesionálních štafet. S dvacetimetrovým odstupem za nimi se v další skupině držel Voják. Ten se po třech kilometrech ještě s jedním z Italů odpoutal od soupeřů, od pátého kilometru už s náročnou tratí bojoval sám. Na devátém kilometru se na něj dotáhl Slovinec známý tím, že prudké ´stoupáky´ nevybíhá, ale zdolává je rychlochůzí. Ten se také nakonec dostal před Vojáka, který musel do cíle ještě svést souboj s Keňanem Kosgeiem z českého profesionálního týmu Odlo s kajakářem Vavřincem Hradílkem v sestavě.

Čtyřiadvacetiletý policista z Domažlic nakonec proťal cílovou pásku o vteřinu později, v čase 1:28:52, celkově devátý, první z amatérů. Žádný z Čechů nebyl nahoře rychleji. „Bylo to pod devadesát minut, což je výkon top profesionálů. Vloni bych s tímhle časem skončil čtvrtý v absolutním pořadí, ale letos se sešla velká konkurence," říká. V cíli byl hodně vyšťavený, ´ustlal´ si na zemi a pod dekou sbíral síly na návrat dolů, což znamenalo další dvě hodiny chůze.

Vojákem skvěle rozběhlou štafetu převzal paraglidista Lukáš Klim, který se při letu s mezipřistáním na druhé hoře a běhu ´s květákem´ (rozbaleným padákem) v pořadí propadl, ale kajakář Jiří Šťastný při půlhodinovém sjezdu Drávy pozici opět vylepšil a biker Matouš Ulman po sedmnácti kilometrech do kopce a desetikilometrovém sjezdu s extrémním klesáním skoro 27 procent štafetu vytáhl zpět na první místo mezi amatérskými týmy a třinácté celkově.

„Dolomitenmann je pojem, je to malá olympiáda, takže na startu se v každé kategorii objevují ti nejlepší z nejlepších. Pro mě je to srdeční záležitost, na tenhle závod jsem kdysi koukal v televizi a teď se mi jej povedlo vyhrát," září spokojeností svěřenec Jiřího Královce z Mílařů Domažlice. Vítězstvím v Dolomitech završil úspěšnou sezonu, která byla ve znamení Mistrovství Evropy i Mistrovství světa v běhu do vrchu a právě Dolomitenmanna. „Další závody si už budu jen užívat," dodává.