V průběhu sezony nejprve proběhla čtyři základní kola, kdy jsou všechna družstva obou krajů rozdělena do tří skupin a do závěrečného finále postupují pouze dvě nejlepší z každé skupiny. Již samotný postup do finále je úspěchem a družstvům mladších žákyň i mladších žáků AC Domažlice se to povedlo stejně jako v loňském roce.

Mladší žákyně ve finále vybojovaly historicky první medaili v historii domažlické atletiky v této soutěži! Po loňském pátém místě to byla bronzová medaile. Hlavními oporami byly jako v celém průběhu sezony hlavně suverénní Štěpánka Martínková (letos 17 x 1. místo v bězích na 60 m, 60 m překážek a skoku dalekém), dále Vendula Přibylová (60,150 m, dálka), Anna Černá (150 a 300 m, dálka), Šárka Ledvinová (v delších bězích, štafetách a v běhu na 60 m překážek), Kristýna Bradová (výška, míček, 150 m) , Aneta Veselá (koule, míček) a Jitka Uzlíková (výška, 150 m, štafety). V týmu startovaly nejen věkem mladší žákyně, ale i mnoho mladších, i o 4 roky mladší Renata Doušová (ve finále běžela nejdelší trať 1500 m) a všechny získaly nějaké body. Z mladších nadějí je ještě třeba vyzdvihnout výkony Anny Gerberové (běh na 600 a 1000 m), Anity Kelemenové (skok vysoký) nebo Terezy Hynkové (v bězích na 150, 300 a 800 m).

Soutěž mladších žáků byla nesmírně napínavá až do poslední disciplíny. Takové drama nepamatují ani zkušení trenéři mnoho let zpátky. Ještě před poslední disciplínou, štafetami na 4 x 60 m, byl rozdíl mezi 2. a 5. místem pouhých 5 bodů. V soutěži přitom boduje prvních 10 místo, za 1. místo je 11 bodů, za druhé 9 a po bodu až k 10. místu za jeden bod. AC Domažlice vybojovalo nakonec stříbrnou medaili o pouhých 1,5 bodu. I v družstvu žáků musíme zmínit výrazné individuality, hlavně Davida Lorenze (15 x 1. místo v bězích na 60,150,300 m a míčku), Luboše Mastného (60, 150, 300 m a výška) či Jiřího Váchala (60 m překážek, koule, míček). Z mladších pak Jana Suchého (150, 300, 800 m), Štěpána Rottenborna (60 m, delší běhy, štafety), Jakuba Anderleho (60 m, výška, dálka). Benjamínkem byl Filip Hamadej (ročník 2004), mladší dokonce o pět let než většina soupeřů!

Nelze jmenovat všechny závodníky a závodnice, příjemnější vzpomínkou je pro každého z nich medaile z finálového závodu. O dobré práci trenérů svědčí i to, že ve finále padlo celkem 18 osobních rekordů. Na přípravě družstev se podíleli trenéři Pavel Štembera, Jiří Beck, Jan Anderle a Soňa Lorenzová. Poděkování patří všem závodníkům a závodnicím, nejen těm zmiňovaným, každý bojoval pro družstvo obětavě, často proti výrazně starším závodníkům a výborně reprezentovali AC Domažlice i Domažlice samotné. ⋌(jbe)