Už ve druhé minutě utkání se před gólmanem Nikolayevem objevil hostující Skoumal, ale váhal se zakončením a jeho střelu zblokovali domácí obránci. Na druhé straně zahrozil po pěti minutách hry Houda, který obešel obránce, ale Jirátko včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. Bělští fotbalisté získali mírnou převahu a brzy se dočkali gólu. V 10. minutě se po akci Kamice se Šteffelem dostal míč k domácímu kapitánovi Kramlovi, který překonal Poběžovického gólmana – 1:0.

Několik minut nato mohl zvýšit po centru Kramla Braun, ale mířil jen do nohou obránců. Stejný hráč se v 15. minutě uvolnil po pravé straně, nacentroval na volného Baxu, jehož hlavička skončila těsně vedle. Poté Poběžovičtí srovnali hru a zanedlouho i skóre. V 25. minutě domácí stoper Černý špatně trefil míč při odkopu, čehož využil Svačina, zatáhl míč do vápna a naservíroval přihrávku Skoumalovi, který pohodlně skóroval – 1:1.

O dvanáct minut později mohl vrátit Bělé vedení po centru Baxy Šteffel, ale mířil vedle. Ve 42. minutě pronikl z pravé strany do vápna Kamic, ale proti jeho střele se vytáhl brankář Jirátko. Při následném protiútoku mohli diváci vidět nejpohlednější fotbalovou akci první půle, když se po ose Růžek – Svačina dostal míč ke Krutinovi, který vypálil z hranice šestnáctky, Nikolayeva však nepřekonal.

Úvod druhé půle patřil hostům. Již ve 47. minutě zkoušel pozornost bělského gólmana Růžek a další tři minuty nato skončila nebezpečná hlavička Svačiny těsně vedle. Do vedení šli ale domácí. V 60. minutě převzal míč Houda stojící v ofsajdu, rozhodčí však k údivu všech nechal pokračovat ve hře a domácí záložník nedal Jirátkovi šanci – 2:1.

Hosté se však nevzdávali a dále si vytvářeli šance. V 63. minutě hlavičku Svačiny vyrazil Nikolayev na roh. Ten rozehrál Rada na Krutinu, který z 18 metrů propálil domácího brankáře – 2:2. Pět minut nato si na rohový kop nejvýše naskočil domácí Kotrc, jeho pokus ale skončil nad, stejně jako střela Houdy z deseti metrů.

Do konce řádné hrací doby chyběly čtyři minuty a kapitán hostů Krutina rozjásal fanoušky svého týmu potřetí, když jeho střelu z přímého kopu gólman Nikolayev neudržel a míč skončil za jeho zády – 2:3. Domácí se pak vrhli do útoku a vyplatilo se. V 90. minutě vyhrál ve středu hřiště hlavičkový souboj Strouhal, míče se zmocnil Kotrc a z 15 metrů prostřelil špatně postaveného Jirátka – 3:3.

Hosté již mysleli na to, že si z půdy třetího celku odvezou alespoň bod, pak ale přišla 94. minuta, ve které stanovil na konečných 3:4. I v tomto případě hosté reklamovali postavení mimo hru, ale ani jejich protesty nezměnily nic na tom, že ze zápasu v Bělé, kde nebyli horším týmem, odjeli bez bodů, které nutně potřebují k záchraně v soutěži.

Bělá - Poběžovice 4:3 (1:1)

Branky: 10. Kraml, 60. Houda, 90. Kotrc, 94. Nový – 25. Skoumal, 63. a 86. Krutina.
Rozhodčí: Kubec – Špoták, Štěpán.

Bělá: Nikolayev – Kamic, Černý, Bleha, Strouhal – Šteffel (79. Jaroslav Cingroš), Baxa, Jan Nový, Kraml (58. Kotrc) – Houda a Braun (60. Pivoňka). Trenér: Aleš Zavadil.
Poběžovice: Jirátko – Zelinský, Horský (81. Kabourek), Vojvoda (87. Ticháček), Doktor – Růžek, Timura, Krutina, Rada – Svačina a Skoumal. Trenér: Jiří Knopf.