Remízou na hřišti lídra krajského přeboru vstoupili do jarní mistrovské sezony fotbalisté Jiskry Domažlice. Mohli by tedy být spokojeni, ale jejich výkon rozhodně nebyl bez chyb. Naplnění svého předzápasového cíle tak mohou považovat spíše za ztrátu. Zvláště když domácí postrádali hned několik klíčových hráčů.
M.Touškov – Domažlice
1:1 (1:0)
Oba týmy nastoupily v ne úplně optimálních sestavách a na rozpačitém úvodu to bylo znát. Domácí spíše bránili a hosté místo přesných kombinací zvolili nakopávání dlouhých míčů na dvojici mladých útočníků Kubica, Kotlan.
První šanci přinesla až desátá minuta, kdy z nadějné pozice hlavičkoval domažlický Černý. Gól padl až o osm minut později a na druhé straně. Před vápnem zahrál Černý rukou, Vackův přímý kop byl tečovaný ve zdi a brankář Pejsar nestačil na změnu směru míče reagovat dost razantně – 1:0.
Ve 22. minutě měli podobnou šanci i hosté, ale Machovu vydařenou střelu touškovský gólman vyrazil na roh. Další trestný kop pak zahrával i Šámal, ale ani tentokrát Jiskra neuspěla, když nabíhající Strejc se nakonec k míči nedostal. A do třetice z trestného kopu zahrozili Domažličané ve 40. minutě. Po Váchalově centru hlavičkoval Kubice vedle.
Do druhé půle poslali domažličtí trenéři Martina Šota, což v útoku hostů přineslo velké oživení. Už ve 46. minutě Šot našel Šámala a ten střílel těsně vedle. V 59. minutě zahrozili i domácí, ale Nosek po autovém vhazování mířil vedle. Častěji ale stříleli hosté. Nejblíže kýženému gólu byl v 74. minutě Šot po přihrávce Černého. A právě Šot pak v 77. minutě zajistil Jiskře bod, když po centru Schötterla svoji hlavičkou nedal brankáři sebemenší šanci.
V závěru ale domácí ožili a málem získali vedení zpět. V 81. minutě po rohovém kopu zachraňoval Šámal situaci až na brankové čáře…
Domažlice: Pejsar – Tesař, Váchal, Rejthar, Strejc, – Černý, Mach, Šámal, Mifek – Kubica (57. Schötterl), Kotlan (46. M.Šot).
Dobře řídila trojice rozhodčích Homr – Křen, Duda.
V příštím kole zajíždějí Domažličané do Sušice a náročný start jarní sezony uzavřou o týden později v Chanovicích. Teprve pak se poprvé představí na svém hřišti. 22. dubna budou hostit Manětín.