Domácí přivítali v prvním jarním domácím utkání na svém hřišti mužstvo Kouta na Šumavě. Zatímco hostům bylo minulé kolo odloženo, domácí chtěli navázat na výhru 2:1 z hřiště Meclova. Po oboustranně ospalém a bezbrankovém poločase to byli právě Horšovskotýnští, kdo na svého soupeře vlítl a rozstřílel jej.

1. FC H. Týn – FC Kout n. Š.
4:0 (0:0)
Do utkání vstoupila obě mužstva bojovně a snažila se nevypustit jediný souboj. To bylo vidět i na tom, že hosté již v 6. min. vystřídali. První půle se odehrávala povětšinou uprostřed hřiště a míč se přeléval ze strany na stranu.
Domácí měli převahu, nedokázali však úspěšně zakončit a ve slibných situacích se postupně ocitli Miroslav Vachtl, Jan Šot i Petr Vachtl.
To hosté se během první půle dostali k jediné větší šanci, když z dálky vyslal na horšovskotýnského gólmana Pamulu tvrdou střelu jeden z koutských útočníků. První půle tak skončila bez branek.
Do druhé půle vlítli domácí hráči na hosty a dostávali se do mnoha šancí. Při jedné z nich byl horšovskotýnský hráč faulován ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu. Hostující gólman domácímu hráči vystihl směr a míč vytěsnil.
O pár minut později utekl po straně Petr Vachtl, nahrál do vápna přímo na hlavu Jana Šota, který míč umístil za záda hostujícího brankáře 1:0.
O pár minut později se prosmýkl do vápna domácí kapitán Miroslav Vachtl a přesnou střelou překonal koutského gólmana 2:0.
Kout jakoby poté na hřišti téměř neexistoval a domácí se dostávali do jedné velké šance za druhou. Patnáct minut před koncem obdržel přihrávku domácí záložník Anderle a krásnou střelou k tyči zvýšil na rozdíl tří branek 3:0.
Poté se už utkání téměř jen dohrávalo, ale byli to domácí, kdo měl poslední slovo, deset minut před koncem si dvojice Petr Vachtl a Jan Šot zopakovala akci z prvního gólu. Petr Vachtl opět utekl po straně a nacentroval Janu Šotovi, který tvrdou střelou dal konečnou podobu výsledku 4:0.
„Jsem rád, že jsme se po přestávce zvedli, soupeře zatlačili a náš tlak jsme dokázali přetavit v góly. Kdybychom dali hned po přestávce penaltu, mohli jsme být klidnější,“ Dodal po utkání horšovskotýnský kapitán Miroslav Vachtl.
„Zlepšený výkon celého týmu v druhé půli mě velmi potěšil. Mužstvo se semklo a některé své šance poté úspěšně proměnilo. Po neproměněné penaltě jsme byli všichni trochu zklamaní, ale takový je fotbal, gólman mi vystihl směr,“ prozradil domácí trenér a zároveň nejzkušenější hráč týmu Stanislav Ďurkoš a dodal: „Po zápase jsem musel vysvětlit klukům, že nemůžeme vyhrávat utkání pouze z proměněných penalt.“
Branky: Šot Jan 2, Vachtl Miroslav, Andrle Petr; Rozhodčí: Skala Slavomír; ŽK: Durkoš Stanislav, Šot Jakub - Kastner Petr, Wirt Aleš, Paluch Tomáš, Šťastný Václav. Diváci: 50.