Díky třem bodům z Trnavy stále žije naděje na vítězství ve skupině Ligy národů. „Dá se říct, že na Ukrajině nás čeká rozhodující zápas,“ podotkl střelec AS Řím.

Patriku, skoro by se chtělo říct, že to dnes bylo ve stylu: Přišel, viděl zvítězil. Co vy na to?
Dalo by se to tak pomalu říct (směje se). Ale ne, jsme moc rádi, že jsme ten zápas zvládli. Dobře víme, že v posledních utkáních to nebylo ono. Je tůležité vítězství jak pro vývoj skupiny, tak pro nás, co se týče sebevědomí. Jsme rádi, že je pořád o co hrát.

Bořek Dočkal vás chválil, že jeho centr na gól nebyl úplně povedený a že jste si ho dobře našel. Jak jste to viděl vy?
No, já sám jsem chvíli předtím dával dost nepovedený centr na něj, takže se nám to tam dobře sešlo (směje se). Nabíhal jsem tam zezadu a věděl jsem, že se to bude točit od brány. Balon jsem si našel a šlo jen o to dobře to trefit.

Jaký byl trenérův plán s útočníky? Krmenčík měl soupeře rozběhat a vy to potom dorazit?
Když řeknu, že to tak mělo být, tak mi to ani nebudete věřit. Nevím přesně, jak to trenér měl. Já jsem prostě přijal svou roli, že začnu na lavičce. Možná, že se pro tento zápas hodil víc typologocky Michal. Trenérům každopádně patří velký dík, že nás připravili přesně na to, co pak Slováci hráli. Myslím, že takticky jsme to zvládli výborně.

#clanek|3743023#

Jak důležitý byl návrat Bořka Dočkala do týmu?
Samozřejmě, že byl důležitý. Umí dát skvělý míč i dnes má dvě asistence. Myslím, že trochu větší kreativita směrem dopředu nám trochu v minulých zápasech chyběla. Jsme rádi, že je zpátky.

Byly požadavky trenéra Šilhavého na tým odlišné od toho, co po vás dřív chtěl trenér Jarolím? Nebo se to dnes jen prostě lépe dařilo plnit?
Musím říct, že Slováci asi nehráli dne s úplně nejlíp. Na druhou stranu nám vyšla taktika zůstat víc vzadu, počkat si na ně a pak vyrážet do rychlých protiútoků. Myslím, že to jsme měli dnes zvládnuté opravdu dobře, jen škoda, že už v prvním poločase jsme nedotáhli více situací.

Na Slováky jsme byli připravení opravdu dobře. V tom byl asi trochu rozdíl oproti třeba zápasu s Ukrajinou. Kdy jsme byli překvapení tím, jak oni rozherávají a nevěděli jsme, kam dřív skočit. Dnes všichni věděli, kde mají stát. Tím nechci nijak špinit práci trenéra Jarolíma. Dneska to ale prostě vyšlo.

Překvapili vás Slováci opatrným nástupem?
Musím se přiznat, že trochu ano. Čekal jsem, že budou víc kombinovat vepředu. Dželi se hodně vzadu a těžko se do nás dostávali. Po našem prvním gólu nás trošku zmáčkli a jejich hra se trochu zlepšila. Ale na žádné obrovské šance si nevzpomínám, takže bych řekl, že jsme to dobře zvládli i do defenzivy.

Usain Bolt na fotbalovém tréninku
Sprinter Bolt válí i na fotbalovém hřišti. V přípravě vstřelil dva góly

Co jste říkal na atmosféru a bude za měsíc v Česku lepší?
Atmosféra byla super. Čekal jsem, že možná přijede trošičku víc českých fanoušků. Mrzí mě to, protože mohli zažít taky vítězství. Věřím však, že na odvetu přijde u nás taky plný stadion a opravdu to bude ještě lepší.

Jak vidíte šance Česka ve skupině Ligy národů?
Myslím si, že je to klíčové utkání pro další vývoj skupiny. Chceme hrát o vítězství ve skupině, takže to bylo strašně důležité vítězství. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Dá se říct, že na Ukrajině nás teď čeká rozhodující zápas.