„Pocity jsou zatím pozitivní. Jsou tu výborní hráči, vše je na velmi vysoké úrovni. Jsem šťastný, že tu mohu být,“ popsal své první dojmy z nového angažmá Balić.

Chorvatský záložní nejde do neznáma, ševce zaregistroval už loni v Evropské lize. „Doufám, že budu týmu prospěšný. Chtěl bych se se Zlínem nadále pohybovat v horní části tabulky,“ přeje si zahraniční posila.

Za nabídku Zlína jsem moc rád

Pětadvacetiletý záložník má za sebou zajímavou minulost. Balić je odchovancem Hajduku Split. Tři roky působil ve slovinském klubu NK Krško.

Naposledy urostlý defenzivní štít vyzkoušel exotické angažmá v Ázerbájdžánu. V klubu FK Sabah strávil čtvrt roku, po rozvázání smlouvy se přesunul na Moravu.

„Všechno se seběhlo během pár dní, zavolal mi manažer a řekl mi, že má nabídku ze Zlína. Byl jsem za to moc rád,“ pochvaluje si Josip Balić.

S ševci strávil celý týden, ve středu sledoval nové spoluhráče v pohárovém utkání v Kroměříži. Jediného hráče, kterého znal před svým příchodem do Zlína, byl kapitán Jiráček. „Pamatuji si ho z jeho působení v Německu,“ dodává pětadvacetiletý Chorvat.