Francouz Beauguel totiž odražený balon pohotově hlavou vrátil do sítě a v hektickém závěru srovnal s Jabloncem na konečných 1:1: „Honili jsme to na poslední chvíli, takže bod je dobrý,“ myslí si žolík trenéra Michala Bílka.

Jak byste popsal gólovou vyrovnávací akci z konce utkání?
Dlouhý balon propadl až ke mně. Já jsem si míč převzal na levou nohu. Vystřelil jsem do tyče a nabíhající Bogy (Beauguel – pozn. red.) hlavou balon vrátil do sítě. Jednoduchá situace to ale pro něj nebyla. Jinak to byl hezký gól.

Štve vás, že jste branku nedal už vy?
Samozřejmě každý by rád při prvním startu vstřelil branku. Pro mě ale není důležité, kdo gól dal, ale že jsme výsledek srovnali. Chtěli jsme ještě v závěru přidat druhou branku a vyhrát, ale už jsme to nestihli.

Byl jste rád, že jste se alespoň na konci zápasu dostal do hry?
Ano. Potěšilo mě, že jsem nastoupil a na vyrovnání se podílel alespoň nějakou měrou. Doufám, že starty a minuty začnu sbírat ještě víc a že góly a přihrávkami pomohu Zlínu k co nejlepšímu umístění.


Upřímně. Čekal jste, že si s Jabloncem zahrajete?
Podle výsledku a průběhu hry to vypadalo, že tam na pět minut mohu jít.

Bylo vedro hodně nepříjemné?
Určitě. Všichni ale máme podmínky stejné. Prostě se hraje v takovém počasí. My to nijak neovlivníme. Hodně pijeme, ovlažujeme se. Víc asi udělat nemůžeme.

Souhlasíte, že remíza byla spravedlivá?
Těžko říct. Myslím, že proti Jablonci jsme mohli vydolovat tři body, ale jelikož jsme srovnávali až v devadesáté minutě, je remíza zasloužená.

Už jste konečně stoprocentně fit?
Myslím, že se to blíží ke stu procentům. Doufám, že už doženu kondiční manko, abych mohl nastupovat na větší porci minut.


Měl jste vůbec možnost sehrát se s týmem?
Doba na sehrání byla krátká. Žádný přípravný zápas jsem ve Zlíně neodehrál. Zatím se sehráváme pouze na tréninku. Ale je tady hodně kvalitních fotbalistů, takže sehrávání by nemělo dlouho trvat. Věřím, že si s kluky budu na hřišti rozumět a že nám to bude klapat.

Herní systém, který trenér Bílek ve Zlíně od svého příchodu praktikuje, vám sedí?
Zatím to plní účel, výsledky jsou, takže není důvod něco měnit. Prostě plníme trenérovy pokyny. Asi jsme na velmi dobré cestě. Já jsem ale v kariéře nastoupil v tolika systémech, že není těžké se přizpůsobit. Když nastupují dva vysocí útočníci, je to příjemnější, než když je na hrotu člověk sám.

Jak moc bude v konkurenci Beauguela, Poznara, Džafiće nebo Železníka těžké prosadit se do základní sestavy Fastavu?
Bude to velice těžké. Ve Zlíně je hodně vysokých útočníků. Když hrajeme na dva, mám větší šanci nastoupit. Myslím si, že mě ještě čeká spousta práce.

Zlín má po třech kolech sedm bodů. Čekal jste to?
Je to pěkný začátek. Škoda, že jich není devět. Vstup se nám povedl.