„Fotbal není v tuto chvíli nejpodstatnější věcí. Bohužel nyní nemůžeme dělat našim fanouškům radost výkony na hřišti, rozhodli jsme se tedy alespoň trochu potěšit ty, kteří stojí v první linii a dennodenně pečují o naše zdraví,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Marek Bakoš s pohárem pro mistra ligy.
Současný asistent Bakoš vzpomíná na první titul s Viktorií

Právě on v pátek dopoledne společně s trenérem Adrianem Guľou a jeho asistentem Markem Bakošem osobně předali na výjezdové základně Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni na Borech do rukou záchranářů sto originálních hráčských dresů.

„Jsou to dresy, které byly připravené pro pohárové zápasy klubu v sezoně 2019/2020. Každý dres je vždy podepsán konkrétním hráčem, a navíc je k němu přiložen certifikát originality a poděkování,“ upřesnil Adrian Guľa, slovenský kouč ve službách plzeňské Viktorie.

I on pak v rozhovoru s novináři vyjádřil dík záchranářům. „Jejich práce si nesmírně vážíme. A samozřejmě bych je chtěl všechny pozvat na fotbal, jakmile to bude možné. U nás na stadionu budou vždy vítanými hosty a budeme se snažit vyhrávat i pro ně,“ doplnil Adrian Guľa s tím, že podobné akce bude klub organizovat i v následujícím týdnu.

Jakub Tonar (v modrém).
Po sezoně v Talentu skončím, oznámil Jakub Tonar

„Fotbal a sport vůbec je s životem Plzeňanů spojený v posledních letech právě díky famózním výkonům plzeňské Viktorky. Jsme rádi, že v časech, které jsou náročné nejen pro nás, profesionální zdravotnické záchranáře stojící takzvaně v první linii, ale pro všechny naše občany, dochází k sounáležitosti mezi sportovci a zdravotníky,“ prohlásil na pátečním setkání ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička.

„Pro nás všechny je důležité vést dál normální život i se svými koníčky, ať už jde o fotbal, hokej nebo divadlo. Proto jsme viktoriánům za jejich gesto vděční a věříme, že vše překonáme a brzy bude líp,“ doplnil Pavel Hrdlička.

Zdroj: Youtube