A aby tam byl nějaký bonus navíc, jednotlivými úkoly je provedou samotní hráči Viktorie Plzeň.

A jak to bude v praxi vypadat?

Vlastivěda se světoběžníkem Zdeňkem Ondráškem, angličtina s francouzským útočníkem Jean-David Beauguelem nebo čeština s reprezentačním záložníkem Lukášem Kalvachem.

Pět dní, pět předmětů. A na každý speciální úlohy.

Takový je projekt „Viktorka pomáhá s výukou“, který startuje právě dnes.

„Zaměřili jsme se na nejmenší, tedy žáky prvního stupně základních škol. Našim cílem je přispět zábavnou formou k výuce, kterou teď mají z domova. Účast je samozřejmě dobrovolná, ale věříme, že se zapojí co nejvíce dětí,“ představil projekt mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Jako první se dnes smělého úkolu ujme Lukáš Kalvach, jenž je garantem pro správnou češtinu.

Hned po něm přijde na řadu Jean-David Beaugue. Ujal se angličtiny, tedy jazyka, který kromě své rodné francouzštiny bravurně ovládá.

Fotbalový světoběžník Zdeněk Ondrášek, jenž během své kariéry hrál v Polsku, Norsku či americkém Dallasu je zase kovaný ve vlastivědě, která přijde na řadu ve středu.

A kdo jiný by měl mít ve čtvrtek pod palcem matematiku než Aleš Hruška?

Odjakživa všichni kantoři tvrdí, že se v úlohách nesmí míchat jablka s hruškami…

A v pátek před prázdninami bude výtvarná výchova. Zde je jasnou volbou Aleš Čermák, kreativní muž z viktoriánské záložní řady.

Na každý den od pondělí do pátku je tedy připravený jeden předmět ve třech stupních obtížnosti – pro prvňáčky, pro 2. a 3. střídu a pro žáky 4. a 5. tříd.

„Úkolem každého žáka bude splnit všech pět předmětů a doručit nám listy vyplněných úloh. Ze všech správných řešitelů následně vybere každý hráč tři vítěze pro každý den, kterému zašle malý viktoriánský dárek,“ doplnil Hanzlík. (zs, fcv)