Právě dnes je to přesně 110 let, co parta učňů založila v Plzni fotbalový klub, kterému dala honosný název Viktoria.

Jistě ani nesnili o tom, že bude jednou opravdu vítězný, největší slávu zažila plzeňská Viktoria až v poslední dekádě, kdy získala pět mistrovských titulů a třikrát si zahrála Ligu mistrů.

Po trávníku zmodernizované Doosan Areny se proháněly fotbalové hvězdy nejtěžšího evropského kalibru. Je na co vzpomínat.

David Limberský při utkání Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid.
Limberský ukončil kariéru. Byl u všech trofejí a úspěchů Viktorie

„Historie klubu je velmi bohatá a nabízí celou řadu velkých úspěchů, zápasů i jmen. Všechny tyto milníky a jména si chceme připomenout a věřím, že i v budoucnu nás čekají další velké chvíle, které si společně s našimi fanoušky náležitě užijeme,“ pronesl krátce před startem oslav výročí klubu Adolf Šádek, generální manažer a majitel FC Viktorie Plzeň.

Jako první přispěchali s gratulací fanoušci spadající pod Sektor P, kteří na počet významného jubilea úderem půlnoci rozsvítili kolem stadionu 110 světlic. Navíc přidali řadu chorálů a ještě v posledních dnech vymalovali podchod v Pallově ulici.

VZDAJÍ HOLD A OTEVŘOU STEZKU

Dnes po 15. hodině budou na Pamětním místě Brány borců odhaleny nové pamětní desky klubových legend i věrných fanoušků, kteří už nejsou mezi námi. Poprvé si také můžete projít naučnou stezku Po stopách 110 let FCVP. Téměř čtyřkilometrový okruh vás provede Štruncovými sady a Luční ulicí.

FOTO: Jedenáct okamžiků Limberského kariéry. Hrál proti Messimu i Ronaldovi

A pak je tady ještě jedno překvapení. „Ulicemi jezdí tramvaje s vlaječkami klubu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Dneškem oslavy 110. výročí založení klubu teprve začínají. A budou pokračovat až do konce roku. Na podzim se chystá i výroční zápas.