Předchozí
1 z 12
Další

A nutno říct, že karanténa zasáhla viktoriány v nejméně vhodný čas. Svěřenci Adriana Guľy za sebou mají sérii tří ligových vítězství v řadě, což se jim předtím povedlo naposledy loni v září. Když k tomu připočteme pohárový postup přes Hradec Králové do čtvrtfinále MOL Cupu, dala se předpokládat slušná forma. Pojďme se ohlédnout za jednotlivými zápasy.

Zlepšení už naznačilo utkání v Mladé Boleslavi, kde viktoriáni remizovali 2:2. Pavel Bucha, jenž nedávno ve městě automobilů hostoval, v souboji s Davidem Šimkem.

Zdroj: fcvp/Ladislav Nussbauer

Vítěznou sérii nastartovali fotbalisté Viktorie Plzeň domácím vítězstvím 3:1 s Bohemians 1905, z něhož se radují mladící Pavel Bucha a Pavel Šulc. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Cestu ke třem bodům načal pohodlnou střelou do prázdné branky konžský záložník Joel Kayamba. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Poprvé na jaře nastoupil v základní sestavě francouzský útočník Jean-David Beauguel a hned se zapsal mezi střelce, když v závěru proměnil penaltu…

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

…nařízenou po faulu na pronikajícího obránce Milana Havla, jenž přišel do Plzně před časem právě z Bohemians 1905. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Na domácí vítězství s Bohemians 1905 navázali viktoriáni o týden později v Brně, kde rozhodl o vítězství nad Zbrojovkou nádherným gólem Jean-David Beauguel. 

..Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Plzeňský obránce David Limberský nastoupil v Brně k jubilejnímu 400. ligovému zápasu. V historii samostatné české ligy je teprve desátým hráčem, který tuto metu překonal. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

V závěru měl na hlavě pojistku reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek, ale brněnský gólman Šustr bravurně vyrazil. Plzeňský forvard se v poslední době střelecky trápí. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Ondrášek se střelecky neprosadil ani v pohárovém zápase s Hradcem Králové (3:1), v němž se hattrickem naopak zaskvěl uzdravený Aleš Čermák. Viktoriáni byli prvním postupujícím do čtvrtfinále MOL Cupu.

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Proti Hradci Králové se poprvé v soutěžním zápase představil v plzeňském dresu levonohý obránce Matěj Hybš, který naskočil do druhého poločasu. Od loňského příchodu z Liberce léčil zraněnou achilovku. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

Naposledy před nucenou pauzou zdolali viktoriáni 1:0 Olomouc, když se o jediný gól zasloužil zase Jean-David Beauguel. Ve druhém poločase překonal tvrdou ranou na přední tyč Aleše Mandouse, plzeňského odchovance v brance Sigmy. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer

V dresu Olomouce se do Plzně vrátil její nedávný kapitán Roman Hubník, na snímku se snaží zastavit Aleše Čermáka. 

Zdroj: fcv/Ladislav Nussbauer