„Bude to pro nás prestižní zápas se, moc těším,“ prohlásil 20letý záložník Pavel Šulc, když prohráli viktoriáni na podzim s pražskou Slavií doma v Doosan Areně on ještě hostoval na jihu Čech. A právě v dresu Dynama zažil v prvním kole této sezony doma debakl 0:6. S Opavou ji však rok předtím dokázal obrat o bod (1:1), jenže to bylo ve Slezsku.

Teď bude doma Slavia, navíc může slavit potřetí v řadě mistrovský titul. Navíc v nejvyšší české soutěži už 41 zápasů v řadě neprohrála, také viktoriány z pěti posledních zápasů sešívaní čtyřikrát porazili.

„Slavia je momentálně jeden z našich největších rivalů. Doufám, že zápas zvládneme a budeme první, kdo ji porazí. Máme velkou kvalitu i sílu a i když má Slavia dlouhou sérii neporazitelnosti, tak věřím, že to můžeme změnit,“ dodal odhodlaně mladík ze zálohy plzeňské Viktorie.

A co podle Pavla Šulce mělo vést k úspěchu?

„Hrát naplno, bojovat… Musíme tam všichni nechat všechno. Kvalitu mají oba týmy, o tom není pochyb, ale v neděli to bude hodně o bojovnosti,“ myslí si reprezentant do 21 let. A věří, že se na trávníku potká s nizozemským forvardem Mickem van Burenem, s nímž se zná z hostování z Českých Budějovicích.

Dnešní zápas 30. kola FORTUNA:LIGY začíná v pražském Edenu v 19.30 hodin a přímý přenos vysílá O2 TV Sport.