Ano Roman Berbr tady vlastní několik nemovitostí – řadový domek v plzeňské čtvrti Bolevec, rozsáhlou usedlost v Žerovicích nedaleko Přeštic nebo třeba také prodejnu stavebnin v Nýřanech. Však byl také v sobotu viděn v policejním doprovodu u banky v Přešticích.

Vazbu na region ale mají také další aktéři, jejichž jména odkryl deník Sport.

A o koho se tedy jedná?

Jednu z hlavních rolí má Tomáš Grim, rozhodčí z Rokycan, na kterého měl být společně s bývalým fotbalistou Michalem Káníkem také dán návrh na vzetí do vazby. V jejich případě se čeká na soudní verdikt. Telefon měl včera nedostupný.

Grimm byl mezi vyvolenými, kteří v roce 2012 vyrazili s Romanem Berbrem a jeho manželkou Dagmar Damkovou na dovolenou na Kubu. Ve stejném roce dostal distanc za chyby v řízení zápasu ČFL mezi rezervou Sparty a Domažlicemi (1:4).

Už v roce 2003 byl u incidentu při divizním zápase v Písku, kde inkasoval ránu pěstí do brady od jednoho z fanoušků Písku, který tehdy čelil dvěma penaltám v souboji s Břevnovem.

V nejčerstvější úplatkářské aféře figurují také další rozhodčí z regionu Marek Janoch, Jiří Kříž, Jan Cihlář a ligový sudí Jiří Houdek, který se v nejvyšší soutěži objevil poprvé v sezoně 2013/2014.

Loni v říjnu ho olomoučtí fotbalisté obvinili, že řídil duely Sigmy s Českými Budějovicemi pod vlivem alkoholu. „Můj styl je specifický, ne každému sedí, ale alkohol a podobné věci? Svádět něco na tohle mi přijde smutné,“ vysvětloval tehdy 31letý Jiří Houdek novinářům svoje chování, které se olomouckým fotbalistům zdálo hodně nestandardní. Teď má tedy znovu co vysvětlovat.

Pro Berbra a další tři z 20 obviněných lidí v souvislosti s ovlivňováním výsledků fotbalových zápasů ve druhé lize a ČFL už státní zástupkyně navrhla vazbu. Zbylé zadržené už policisté propustili na svobodu. Za přijetí úplatku hrozí obviněným až čtyři roky vězení, za podplácení až dva roky, za zpronevěru rok až pět let za mřížemi. U trestného činu spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny se horní hranice zvyšuje o třetinu . (zs, čtk)