"Zakončili jsme první týden přípravy, kdy kluci tvrdě trénovali. Chtěli jsme být aktivní, vytvářet si šance a dávat góly. To všechno se splnilo. Každý zápas slouží k tomu, abychom zlepšovali herní projev," zhodnotil první přípravné utkání v letošním roce Marek Bakoš, jeden z asistentů trenéra Michala Bílka.

Dvakrát se ve druhém poločase trefil Aleš Čermák. "Ze vstřelených branek mám radost, i když jich mohlo být i víc. Ale potěší to, kvůli tomu fotbal děláme," usmíval se potom kreativní záložník. "Příprava je teď náročná, nohy jsem cítil. Ale když dáváme hodně branek, vždycky mě to baví," doplnil Aleš Čermák.

V prvním poločase už nastoupil za drobného sněžení na hřiště s kapitánskou páskou i Potočný, jenž bude v Plzni na jaře hostovat z ostravského Baníku. Celý zápas odchytal Hruška, v poli se vystřídali v poločase všichni hráči. Z obvyklých opor nehráli jen Kalvach a rekonvalescent Kopic, ze sejného důvodu chyběl i mladý stoper Míka.

Plzeňské fotbalisty poslal do vedení už v osmé minutě nejlepší ligový střelec Beauguel po akci Buchy a přihrávce Řezníka. Ještě do přestávky zvyšoval Bucha, pro změnu po samostatné akci Šulce. Ale odpor houževnatého soupeře viktoriáni definitivně zlomili až po přestávce dalšími šesti góly.

Další zápas je čeká ve středu od 10.30 hodin, kdy v Luční ulici přivítají druholigovou Příbram a opět bude připraven na klubovém webu živý přenos. V sobotu se pak na stejném místě střetnou před odletem na herní kemp do španělské Estepony opět ještě s Ústím nad Labem.

Útočník Tomáš Mertl svým parádním gólem srovnal stav utkání s Mountfieldem na 2:2, jenže tři body stejně nakonec putovaly na východ Čech.
Chyby nás možná stály zápas, ale je třeba jet dál, burcuje Mertl

Viktoria Plzeň – FC Písek 8:0

Poločas: 2:0.

Branky: 8. Beauguel, 40. Bucha, 48. Čermák, 55. Havel, 59. Chorý (pen.), 73. Čermák, 76. Mosquera, 78. Havel. Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Duda. Diváků: 350.

Viktoria Plzeň - 1. pol.: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný, Šulc, Sýkora – Beauguel. 2. pol.: Hruška – Koželuh, Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý.

Písek:.Satrapa (77. Lalák) – Sajtl, Němeček, Kulík, Mařík (77. Petr) – Kotrba, Volf (59. Velek) – Pineau (46. Mašek, 80. Hadáček), Koreš (77. Vojta), Hrachovec (59. Veliký) – Voráček (46. Stejskal, 80. Bílý).