„Věřím, že si do zápasu přeneseme pozitivní náladu ze čtvrtka. Recept na správnou regeneraci je v první řadě vyhrávat, což se nám s Ballkani podařilo. Chlapci jsou nastaveni vítězně a těší se na další zápas,“ připomněl Marek Bakoš, jeden z asistentů trenéra Miroslava Koubka, že viktoriáni půjdou do utkání povzbuzeni čtvrtečním pohárovým vítězstvím.

I v české lize se jim daří, pět kola za sebou vyhráli, celkově čítá jejich vítězná šňůra 11 zápasů. Ale tentokrát se může na jejich výkonu podepsat únava z náročného čtvrtečního utkání s kosovským mistrem FC Ballkani. Však už o tom tak hlavní kouč Miroslav Koubek přemýšlel před čtvrteční půlnocí.

Zápas prvního kola Evropské konferenční ligy mezi plzeňskou FC Viktoria a FC Ballkani z Kosova na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni.
Večer ve znamení premiér. Viktoria na úvod Konferenční ligy bere výhru

„Zvolili jsme náročné, celoplošné napadání téměř po celých devadesát minut. Až posledních deset jsem dal mužstvu pokyn, že jdeme do bloku 5-4-1. Zápas s Ballkani nám vzal hodně sil. Únava možná rozhodne o sestavě na utkání s Pardubicemi,“ nevyloučil, že tentokrát sáhne ke změnám.

Zvlášť proto, že ještě před dalekou cestou ke druhému pohárovému zápasu do kazašské Astany (5. října), čeká viktoriány ligový šlágr na Spartě (30. září v 18.00).

Teď směřuje veškeré úsilí k souboji s Pardubicemi. „V lize doháníme nepovedený začátek sezony, každý zápas je důležitý a v neděli chceme vyhrát,“ říkal autor vítězné branky s Ballkani 28letý záložník Lukáš Kalvach.

Ale plzeňský asistent Marek Bakoš varoval před kvalitou nedělního ligového soupeře. „Pardubičtí mají trenéra, který se chce prezentovat útočným, poctivým, agresivním a technickým fotbalem. Nejsou zalezlí na svém vápně, i na soupeřově hřišti chtějí být nebezpeční,“ vyzdvihl práci kouče Radoslava Kováče.

„Pro nás je utkání v Plzni velká výzva. Budeme po hráčích chtít větší odvahu v rozehrávce, což je jedno z poučení, které si odnáším z minulého zápasu se Slavií. Teď nás čeká další zápas s týmem z top trojky. V mezidobí jsme dřeli na zapracování posledních posil do týmu, věříme, že podáme dobrý výkon,“ kontroval pardubický trenér.

Zvlášť pikantní zápas to bude pro domácí stopera Robina Hranáče, jenž se právě pod vedením trenéra Kováče rozehrál v Pardubicích natolik, že si ho plzeňská Viktoria stáhla zpátky z hostování. Na druhé straně motorem zálohy Michal Hlavatý, který do velkého fotbalu naskočil zase v Plzni.