„Společně věříme, že dokážeme hráče ještě dále rozvíjet a že budou i v nové sezoně pilíři naší sestavy,“ uvedl k podpisu smluv sportovní ředitel plzeňského klubu Daniel Kolář.

Dvaadvacetiletý stoper Sampson Dweh přišel do Plzně jako první z trojice vyškovských fotbalistů loni v létě, kdy Viktoria reagovala na zranění dalšího mladého obránce Filipa Čiháka. Jenže liberijský reprezentant svými výkony přesvědčil trenéra Miroslava Koubka a nejprve si řekl o roční hostování s opcí, které se teď mění v přestup.

„Sampson se velmi rychle adaptoval, dokázal si vybojovat pevné místo v sestavě a své kvality prokazoval jak v ligových zápasech, tak i na evropské scéně. Naše rozhodování tedy bylo zcela jasné, jeho setrvání v našem dresu je důležitou zprávou,“ uvedl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář na Dwehovu adresu.

„Ve Viktorce se cítím šťastný, máme tady dobrou partu a odehráli jsme skvělou sezonu. Už teď se těším na novou, která bude pro nás všechny opět plná velkých výzev,“ reagoval 22letý obránce. V dresu Viktorie odehrál ve třech soutěžích 48 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky.

Novou tříletou smlouvu podepsal v Plzni i záložník Cheick Souaré, odchovanec Olympique Marseille, který přišel v zimní pauze rovněž z Vyškova nejprve na hostování. „Chvilku trvalo, než se plně adaptoval, což bylo důsledkem lehčího zranění v průběhu zimní přípravy. Pak ale naplno ukázal jeho silné stránky a přínos pro tým. Nad jeho setrváním ve Viktorce tedy nebylo pochyb,“ doplnil k Souarému sportovní ředitel plzeňského klubu, který doufá, že se v nastávající představí francouzský mládežnický reprezentant i na evropské scéně.

„Velká škoda byla, že nemohl být již zapsán na soupisku pro vyřazovací část Konferenční ligy, ale o to větší motivací pro něj bude boj o Evropskou ligu, který nás čeká v nové sezoně,“ doplnil Daniel Kolář.

„Ve Viktorce jsem spokojený, je tady skvělé zázemí i fanoušci. Těším se na novou sezonu, základem bude dobrá letní příprava a pak do toho opět vlétneme naplno,“ uvedl krajní záložník Cheick Soaré, který na jaře naskočil do 16 zápasů, v nichž vstřelil tři branky.

Třetím do party z exvyškovských fotbalistů v dresu plzeňské Viktorie je 21letý útočník z Toga Idjessi Metsoko, ten už v zimě podepsal smlouvu na tři a půl roku. Na jaře nastoupil do sedmi zápasů a vstřelil dva góly.