Oba podepsali v Plzni tříleté smlouvy a poperou se o místo v sestavě Viktorie.

Třiadvacetiletý zadák působil i v rezervě francouzských klubů Racing Lens či FC Annecy, před rokem pak přestoupil do Lafnitzu. Teď přichází do Viktorie Plzeň.

„Jde o další díl do naší filozofie. Mladý hráč na sebe výrazně upozornil v našem partnerském klubu v Rakousku a nyní dostává příležitost, aby zabojoval o svou šanci u nás,“ uvedl k nové posile Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie Plzeň, s tím, že Sène byl už na podzim v klubu na testech.

„Na několika trénincích ukázal velký potenciál, který budeme chtít nadále rozvíjet,“ dodal k němu Kolář.

„Viktorka je velký klub a jsem nadšený, že mohu obléknout její dres. Teď už bude jen na mně, abych se ukázal v tom nejlepším světle. Motivaci mám obrovskou,“ pronesl Cory Sène.

Mladý gólman, který začínal v mládeži Sturmu Graz, se popere o místo dvojky za Martinem Jedličkou se slovenským gólmanem Mariánem Tvrdoňem, Matyášem Šilhavým a Viktorem Baierem, který se momentálně zotavuje po operaci kolena.

„Jde o mladého gólmana s vynikajícími parametry, kterého jsme sledovali. Nyní rozšíří náš brankářský tým a věříme, že se rychle aklimatizuje v novém prostředí a bude přínosem,“ uvedl na adresu rakouského brankáře sportovní ředitel plzeňského klubu Daniel Kolář.

„Zájem Viktorky mě hodně překvapil a velmi pozitivně. Vůbec jsem neváhal její nabídku přijmout,“ prohlásil mladý gólman krátce po podpisu smlouvy.

„Klub samozřejmě znám, sledoval jsem ho v pohárech, třeba čtvrtfinálový zápas s Fiorentinou jsem viděl v televizi. A tenkrát mě ani ve snu nenapadlo, že tady takhle brzy budu stát. Je to pro mě obrovská výzva a těším se na ni,“ dodal Florian Wiegele, který měří pozoruhodných 205 centimetrů.

Ještě předtím plzeňská Viktoria oznámila také dva odchody hráčů, kteří byli na hostování. Kromě Libora Holíka, který přestoupil nastálo do Spartaku Trnava, bude v Belgii hostovat Roman Květ. Šestadvacetiletý záložník bude v příští sezoně hostovat v dresu nováčka nejvyšší belgické soutěže FC Dender.