Po senzačním vyřazení Mladé Boleslavi si Chrudim užila slávu v pražském Edenu. Jako jediný druholigový celek chtěla pražský tým minimálně potrápit. Její plány však Slavia velmi záhy narušila.

Po dvou povedených akcích nejprve otevřel skóre v 10. minutě Jan Sýkora, o necelou čtvrthodinku později byl Sulíkem ve vápně faulován Škoda a nařízenou penaltu s klidem proměnil Josef Hušbauer. Psychicky odolná Chrudim se ale nesesypala. Nejenže do pauzy neinkasovala, navíc mohla po řadě brejků sama udeřit.

Slavisté si v mrazivém počasí hráli s míčem častěji, nic jiného se ale od velkého favorita duelu čekat nemohlo. „Zápas probíhal přesně tak, jak jsme očekávali. Slavia však svojí hrou dokáže přimáčknout k brance i lepší týmy než jsme my,“ vyzdvihl hru domácího týmu kouč Chrudimi Pavel Jirousek.

Patrik Schick
Odchod z AS nemám v hlavě, řekl Schick, hvězda duelu v Polsku

Jeho svěřenci sice v 68. minutě inkasovali z kopačky Michala Frydrycha potřetí, o dvě minuty později však přišla jejich chvíle.Skvělý individuální průnik si střihl Vojtěch Řezníček, který ještě lepším pasem našel volného Daniela Vašulína, jenž ranou do Kovářova protipohybu ukázal, že se v závěru podzimu setkal s velmi dobrou formou.

„Interním cílem bylo vstřelit branku, a to jsme splnili. Kvalitativní rozdíl byl samozřejmě vidět, ale i přesto jsme ukázali, že jsme dobře trénovaní,“ chválil své svěřence trenér chrudimského týmu.

Chrudimské „MFKáčko" prohrálo se Slavií Praha 1:3 a jeho cesta pohárovou soutěží s názvem MOL Cup skončila. Podzim však ještě zcela ne. Před nováčkem je duel v Ústí nad Labem, ve kterém chce Chrudim úspěšně zakončit druholigový podzim. „Musíme rychle přepnout do režimu naší soutěže a pokusit se v posledním zápase vytěžit nějaké body,“ přeje si Pavel Jirousek.

Slavia Praha - Chrudim 3:1 (2:0)

Branky: 10. Sýkora, 22. Hušbauer z pen., 68. Frydrych – 70. Vašulín. Rozhodčí: Ginzel – Myška, Novák. ŽK: 0:2. Diváci: 3512.
SK Slavia Praha: Kovář – Frydrych, Jugas, Deli, Zelený – Traoré, Hušbauer – Baluta (66. Matoušek), Sýkora (89. Vaněk), Olayinka – Škoda (66. Mešanovič).
MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Sulík, Mastík – Hlavsa, Kesner, Sixta (59. Kopecký), Froněk (59. Langr – Vašulín, Rybička (76. Dostálek).