A na začátku července do svých řad přivítali velkou posilu – pětadvacetiletého útočníka Pavla Vachtla z Chudenic, který vloni v nejvyšším přeboru Klatovska nasázel úctyhodných 26 branek. Ten se tak po několika letech vrátil do svého mateřského klubu, kde působil až do roku 2015.

„Dres Kolovče znovu oblékne i křídelník Tomáš Pergl, který poslední léta hrál v krajských soutěžích v dresech Kdyně či Staňkova. Třetím nováčkem je brankář Patrik Bejdák, který už s týmem na jaře trénoval a bude krýt záda jedničce týmu Vojtovi Knopfovi,“ uvedl oddíl na svém facebooku.

Letní příprava: SK Klatovy 1898 - TJ Jiskra Domažlice (modří) 0:5.
PODÍVEJTE SE: Jiskra na Rozvoji zářila. Za Chody pálil i ex-klatovský Zajíček

První přípravné utkání na novou sezonu v již zmíněné krajské soutěži (I. B třída, skupina A), kterou Koloveč odstartuje 21. srpna od 16 hodin proti rezervě SK Slavia Vejprnice, pak vyšla svěřencům zkušeného trenéra Martina Steinbrückera, někdejšího kouče dnes již divizního béčka TJ Jiskra Domažlice, na jedničku.

Koloveč díky dvěma trefám Jana Součka a brance Tumpacha doma porazil áčko Vejprnic, pátý tým uplynulého ročníku krajského přeboru, jasně 3:0. Na úspěšný zápas bude chtít dřívější postrach soupeřů v kraji, za který váleli i známí bratři Doškové, navázat už v pátek od 17 hodin ve druhém mači letní přípravy proti Horšovskému Týnu, který stejně jako Koloveč vloni postoupil (ale do I. A třídy).

90 let fotbalu v Kolovči

19. srpna 2022 v Kolovči proběhne výroční zápas k příležitosti oslav jubilejních 90 let zdejšího fotbalu. Klub už potvrdil účast bývalých profesionálních fotbalistů a reprezentantů Tomáše Řepky, Petra Vlčka, Lukáše Doška, nebo Patrika Ježka, který svou nejslavnější část kariéry zažil v Rakousku v dresu Innsbrucku, Salzburgu či Admiry Wacker.

FK Okula Nýrsko (červení) - TJ Jiskra Domažlice B (modré dresy) 0:7.
OBRAZEM: Sedm kulí jako v Sarajevu! Benfika v přípravě smetla domácí Nýrsko