„Na zápas jsme se dobře a dlouho připravovali, proto jsme zápas odehráli i na UMT. Utkání se nám z úvodu povedlo skvěle, byli jsme aktivní, dali dvě branky a do 30. minuty jsme soupeře do ničeho nepustili. Bohužel po brance na 2:0 jsme vypli a začali bránit, a ještě k tomu ne zrovna nejlépe, i proto Klatovy snížily na 2:1 a kdybychom neměli štěstí, poločas mohl být v klidu 2:2 a utkání by bylo otevřené do druhé půle. Klatovy naštěstí branku nedaly a do kabin se šlo za stavu 2:1,“ poznamenal k prvnímu poločasu domažlický trenér Tomáš Korelus.

„O půli jsme si něco vysvětlili, řekli si, co změnit a ve druhé půli to bylo hned od první minuty znát. Pokryli jsme skvěle hrající Chobotovou, zahustili střed a soupeř ve druhé půli neměl téměř žádnou šanci. Nám se naopak podařilo vstřelit další tři branky a poté si zápas skvěle pohlídat, proto utkání po zásluze skončilo 5:1 v náš prospěch,“ těšilo jej. „Holky musím za přístup, obětavost, ale i výkony neskutečně pochválit, občas bylo znát, že náš tým má hodně mladých nezkušených hráček, ale i tak jsme zápas zvládli na vynikající úrovni a jsem na holky hrozně pyšný,“ dodal spokojený lodivod.

Promo Kanonýr Deníku

„Věřím, že soupeř z nás měl strach, a proto jsme zápas neodehráli na trávě, ale na umělce, která je menší než klasické hřiště, a to z toho důvodu, aby mohl zhustit prostor a naše hráčky zdvojovat osobní obranou. Takto odehrály Domažlice všechny zápasy s těžkými soupeři, protože ví, že v tom jsou silnější,“ konstatoval po utkání Jiří Pytel, jeden ze tří asistentů hrající hlavní trenérky SK Klatovy 1898 Petry Čubanové.

Zdroj: Yvetta Chmelová

„Nicméně dost negativ na soupeře. Po zahájení zápasu, byť tomu konečný výsledek neodpovídal, jsme po dvou ojedinělých akcích domácích prohrávali o dvě branky. Paradoxně právě to nás nakoplo k životnímu výkonu našeho týmu, kdy jsme domácí vymazali kompletně ze hřiště,“ uvedl.

„Byli jsme to právě my, kdo hrál fotbal, který se musel líbit i všem divákům, a proto je mi moc líto našich holek, že se k nám nenaklonilo trochu víc štěstí, protože když už se nám povedlo překonat brankářku, gólu zabránilo brankové zařízení. Mít méně smůly, vše by se změnilo už v prvním poločase, kdy jsme mohli skóre zápasu otočit v náš prospěch,“ pokračoval v hodnocení.

Fotbalisté Jiskry Domažlice vyhráli skupinu A FORTUNA ČFL.
VIDEO: Jiskra válcuje internet! Hráči si dali song ze Superstar, zpíval i Limba

Klatovský asistent trenérky Jiří Pytel nešetřil slovy chvály na adresu svěřenkyň. „Z pohledu trenéra, který se na hru dívá jinak, jsem naše holky o přestávce pochválil a po konci zápasu, byť tomu výsledek neodpovídal, jsem byl pyšný a hrdý na to, jakou naše hráčky předvedly obětavost, dřinu a zužitkovaly tak přípravu v jarních měsících,“ chválil fotbalistky Pytel. „Na závěr bych chtěl říci, aby všichni počítali s tím, že tým žen SK Klatovy 1898 již není žádným nováčkem divizní soutěže a výkony v jarní části sezony posílá jasný vzkaz do té následující: „My jsme SK Klatovy, bojujeme jako lvi!"