Ani jeden z těchto týmů zatím nemá v aktuálním ročníku I.B třídy na růžích ustláno. Planá se nachází na posledním místě tabulky se čtyřmi body, Koloveč na místě osmém. I přesto, že za sebou mají fotbalisté z Domažlicka několik bolestivých porážek, do zápasu vstupovali jako favorité.

Poprvé v zápase ale skóroval host z Plané, konkrétně Tadeáš Malý ve 29. minutě. Těsný jednobrankový náskok pro Planou se přehoupl až do druhé půle. V té se ale o vyrovnání v 64. minutě postaral Martin Dufek. Katastrofou pro hosty a záchranou pro domácí se stala 78. minuta.

V ní nastoupil k pokutovému kopu Leoš Kruml a nemýlil se. Skóre zůstalo až do finálního hvizdu sudího Hálka nezměněno a tak si Koloveč na svůj účet připsala důležité body.

„Zápasu by asi spíše slušela remíza, ale štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu, což jsme samozřejmě rádi. První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale do vedení šla přesto Planá. Nám se ale podařilo ve druhém poločase vyrovnat. Poté to bylo hodně otevřené, kdo dá branku, vyhraje. My jsme ale dali penaltu. I přesto jsme ale dál strachovali, protože hosté měli několik hodně velkých šancí. Zápas ale dopadl dobře,“ řekl k utkání sekretář Slavoje Koloveč Pavel Kruml starší.

Planá na další úspěch bude i nadále čekat. Šanci by mohla mít příští týden, kdy se na domácím hřišti utká s předposledními Krchleby.

TJ SLAVOJ KOLOVEČ – FK PLANÁ 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 64. Dufek, 78. Kruml – 29. Malý. Rozhodčí: Hálek – Štěpán, Zavadil. ŽK: 2:1. Diváci: 70