Vloni 16. června po vítězství 5:2 v okresním derby nad SK Kdyně slavili prvenství v I.B třídě a postup do I.A třídy. Tou nováček prolétl jako nůž máslem a v sobotu jako by někdo vrátil čas… Staňkov opět v závěrečném kole na domácí půdě naložil soupeři ´bůra´ (tentokrát vyhrál nad TJ Sušice 5:1) a opět stříkalo šampaňské na oslavu postupu o soutěž výše z prvního místa tabulky. Tentokrát už mezi regionální elitu do krajského přeboru Plzeňského kraje!

„Když jsme se před třemi lety zachránili v I.B třídě, tak se mne někdo ptal, jestli se v ní udržíme i další rok. Já jsem mu na to řekl, že se nechceme udržet, ale chceme jí vyhrát. A ono se to povedlo. Tak jsem pak řekl, že chceme vyhrát i I.A třídu. A ono se to zase povedlo. Já chci vždycky všechno vyhrát, ale raději ať se mi teď nikdo neptá, jestli se zachráníme v krajském přeboru,“ se smíchem glosoval strmou cestu staňkovského fotbalu vzhůru jeden z dvojice koučů Vladimír Kukla. Druhou polovinou trenérského dua je Milan Kucharič mladší.

FK Staňkov – TJ Sušice 5:1

Poločas: 1:1. Branky: 41., 56. a 60. Tomáš Tlustý, 71. Vojtěch Mifek, 89. Michal Traxmandl – 42. Tomáš Klíma. Rozhodčí: Milan Vocelka – Vladimír Čermák, Lukáš Jirsa. ŽK: 2:1 (23. Václav Voves, 74. Denis Drudík – 55. Milan Brož). ČK: 0:1 (55. Milan Brož za urážku hlavního rozhodčího). Diváci: 90.

Staňkov: Jánský – Dolejš, Záhoř, Drudík, Gust, Mifek, Výrut (89. Vrba), Pergl (89. Kolros), Arrammach (60. Traxmandl), Voves (77. Vacík), Tlustý (84. Moisiuk). Trenéři: Milan Kucharič ml., Vladimír Kukla.

Sušice: Brož – Skrbek, Kalný, Kodýdek, Farták (62. Patrik Hudáček), Budil, Skuhra, Prchlík (68. Kramár), Szedmák, Klíma, Skála. Vedoucí: Pavel Hrubec.