"Napadalo mi to tam, ale za střelce se moc nepovažuju. Možná v mládeži jsem dal v jednom utkání čtyři góly, ale v mužích až teď," řekl Filip Valenta.

Sedmnáctiletý odchovanec Meclova hraje za muže druhou sezonu. Jelikož klub z Domažlicka nemá dorost, přestoupil z žákovské kategorie rovnou mezi muže. "Přechod byl těžký, protože fotbal s muži je silovější. Tolik jsem si nevěřil, ale otrkávám se a postupně se to lepší," uvedl nejlepší střelec meclovské rezervy.

Kromě jednoho zápasu odehrál zbývající utkání jako střídající hráč. Proti Oplotci šel na plac už v 17. minutě. Valentovým cílem je usadit se v základní sestavě. "Každý zápas bych byl byl rád v základní jedenáctce," přeje si.

Fotbalisté Holýšova (na archivním snímku hráči v modrých dresech) ztratili na domácím hřišti vedení 3:0 - s béčkem SK Petřín Plzeň nakonec remizovali.
Nepodrželi jsme balon a obrana se dostávala pod tlak, vysvětloval Dejmek ztrátu

První gól Oplotci vstřelil ve 35. minutě a v rozmezí od 49. do 61. minuty dosáhl čistého hattricku. Valenta skóroval i v předminulém kole. Chytil střeleckou formu? "Je moc brzy tohle říkat," tvrdil Valenta.

Jisté však je, že už překonal svoji střeleckou bilanci z minulé sezony, v níž vstřelil jeden gól. "Nemám cíl v podobě počtu vstřelených branek za sezonu. Takhle daleko vůbec nekoukám," uzavřel Filip Valenta.


Načítám tabulku ...