Výhru Luženic řídil Matěj Vaněk, který vstřelil čtyři góly, z toho dva z penalty.

Nejlepší střelec Luženic a pátý soutěže se nepovažuje za kanonýra. „Mé góly padly z krásných nahrávek spoluhráčů do vyložených šancí. Předtím kluci vybojovali penalty,“ chválil Vaněk.

Obě penalty kopl do jiného místa. „Jednou doleva, pak doprava. Většinou čekám na pohyb gólmana, nekopu pořád do stejného místa,“ prozradil 20letý fotbalista.

„Nevzpomínám si, že bych dal v mužích čtyři góly v jednom zápase. Možná v dorostu,“ dodal.

V tabulce střelců má devět branek. „Chtěl bych jich nastřílet co nejvíce, aby to pomohl týmu dostat se výš v tabulce,“ uvedl Matěj Vaněk, který hraje na různých postech. Nastupuje ve středu zálohy, v útoku i na stoperu. „Záleží na tom, kolik nás je na zápas. Nejvíc mě to baví v útoku, protože rád střílím góly,“ vysvětlil

S fotbalem začínal v Meclově, od sedmi do patnácti let hrál ve Viktorii Plzeň. „V dorostu jsem se vrátil do Meclova, a když jsem skončil v dorostu, odešel jsem do týmu Luženic. Několik spoluhráčů z Viktorie hraje v Domažlicích třetí ligu,“ popsal Vaněk.

Mladého fotbalistu by lákala vyšší soutěž, ale s Luženicemi. „Je to moje rodná vesnice, tak to chceme s kluky vykopat. Máme mladý tým, tak se snažíme,“ pravil Matěj Vaněk.


Načítám tabulku ...