"Možná mám dobrou karmu, že mi to tam teď padá. Nebo by se dalo říct, že po čtyřicítce jsem našel novou chuť. A tchán, který nás trénuje, asi pochopil, že jsem spíš ofenzivní než defenzivní hráč," řekl s úsměvem Pavel Horák.

Tento fotbalový univerzál se v tabulce střelců s deseti góly rázem vyhoupl na 15. místo. "Přál bych si, aby každý zápas byl takový jako proti Miřkovu nebo předtím s Mrákovem B, kterému jsem dal dvě branky. Mančaft momentálně šlape, takže moje góly jsou jeho dílem. Já mám jen štěstí," konstatoval skromně rodák ze severočeského Šluknova.

Čtyři trefy v jednom utkání jsou jeho rekordem. "Ve Šluknově jsem dal za poločas tři góly," vybavil si Horák, který nastupuje na kraji zálohy, ale jako žák začínal na stoperu. "Zaceluji díry v sestavě," dodal.

Proti Miřkovu nevydržel celých devadesát minut na hřišti, protože záhy po vstřelení svého čtvrtého gólu v 76. minutě střídal. "Máme šikovné dorostence, takže chci, aby dostávali prostor. Vůbec jsem nebyl naštvaný z toho, že jsem byl střídaný. Beru to tak, že mládí vpřed," vysvětlil Pavel Horák.

Nejvyšší soutěž hrál I. A třídu za Šluknov. Před šesti lety se přestěhoval za přítelkyní do Bělé nad Radbuzou.

"S fotbalem jsem začínal v šesti letech v rodném městě, ve Šluknově. V dorostenecké I. A třídě se nám málem povedl zápas do Guinnessovy knihy rekordů za 1280 minut bez obdrženého gólu. To beru jako svůj největší kolektivní úspěch. Nastupoval jsem za Šluknov, který tehdy hrál I. A třídu, a z postu obránce jsem zaskakoval v útoku, ale od další sezony jsem pravidelně hrál vpředu a dařilo se mi," zavzpomínal Horák s tím, že hrál i Kreisligu v Německu.

Po hráčské kariéře by chtěl trénovat. "Už jsem zaskakoval za našeho trenéra, který byl po operaci. Vzal jsem to, protože jsem nemohl hrát kvůli zranění, tak jsem pomohl alespoň v tomto směru," uzavřel Pavel Horák.


Načítám tabulku ...