Zatímco ve statistkách I. A třídy má jedinou branku, ve II. třídě se prosadil třikrát.

„Nejsem rozený útočník, ale myslím si, že v noze to mám. Jsem stoper, ale baví mě to v útoku. Nenazýval bych to ofenzivním, ale moderním stoperem,“ prohlásil Lukáš Korelus.

A jak dosáhl gólů proti Chodské Lhotě?

„První dva góly padly způsobem, že za vápnem jsem měl místo, tak jsem vystřelil,“ popisoval Korelus.

Třetí branku v duelu dal z penalty. „Věřil jsem si na ni. Nemám dlouhodobě vybrané místo. Když jdu k penaltovému puntíku, řeknu si, kam kopnu balon,“ přiznal se odchovanec Jiskry Domažlice.

Mezi muži se poprvé trefil třikrát v jednom utkání. V mládežnických kategoriích se skóroval i čtyřikrát.

„Na střelecké tabulky se moc nekoukám. Spíš bych chtěl s Tlumačovem udržet I. A třídu,“ uvedl Lukáš Korelus, který hrál za B tým proti Chodské Lhotě i se svým bratrem Tomášem, jenž trénuje A tým.

„S bratrem Tomášem jsme si chtěli spravit chuť, tak jsme šli za béčko. Za B tým běžně nehraju,“ vysvětlil Lukáš Korelus.

I. A třída, 20. kolo: TJ Start Luby (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK Staňkov 5:2 (4:1).
I. A TŘÍDA: Horšovský Týn si zastřílel, fotbalisté Staňkov neuspěli v Lubech

Rozdíl mezi I. A třídou a II. třídou spatřuje velký rozdíl hlavně v rychlosti, důrazu a kvalitě hráčů. I proto pro Lukáše Koreluse nebyl nepřekonatelný problém zaznamenat hattrick.

„Nebudeme si nic nalhávat, dát tři góly nebylo složité, protože mezi soutěžemi je opravdu velký rozdíl,“ vypozoroval.

Úplné fotbalové začátky psal v minižácích a v přípravce Viktorie Plzeň. „To bych ani nepočítal. V Jiskře Domažlice jsem byl od žáků a hrál jsem tam divizi mužů za B tým,“ řekl Korelus.

Jeho momentálním fotbalovým cílem je, aby ho fotbal bavil. „Do Domažlic bych se jednou chtěl vrátit a být stálým členem mužstva. Pak se uvidí,“ konstatoval.


Načítám tabulku ...