Přitom záloha třetiligového celku na hřišti Startu vedla po poločase 2:1, a na začátku druhé půle už dokonce o dva góly, ale nakonec dobře rozehraný zápas do vítězného konce nedotáhla.

Tlumačov totiž v průběhu druhého dějství snížil a devět minut před koncem dal výsledku konečnou podobu výstavní ránou z dálky do horního růžku brány Malík.

„Dostali jsme gól hned ve 2. minutě, ale poté jsme začali hrát naši hru a výsledek po zásluze otočili. Povedl se nám i vstup do druhé půle a vedli jsme už o dvě branky,“ popsal část utkání hrající kouč Jiskry Pavel Javorský. „Pak jsem měl stoprocentní šanci, kterou jsem ale bohužel nevyužil, a soupeř nakonec dokázal ještě vyrovnat,“ pokračoval trenér.

Domažlice tedy nevyhrály ani ve druhém utkání po restartu amatérského fotbalu, ale vědu z toho nedělají. „Je to pro nás škoda, určitě jsme chtěli v Tlumačově vyhrát, ale na druhou stranu zkoušíme nové mladé hráče, kteří se mi jeví moc dobře. Zatím však nejsme až tak sehraní, ale do startu nové sezony je ještě dostatek času,“ říká trenér Pavel Javorský, jehož tým v sobotu čeká další přátelský zápas na půdě nýrské Okuly.

Domažlice B znovu nevyhrály.Domažlice B znovu nevyhrály.Zdroj: Aneta Kalivodová

„V Nýrsku se potkají dva týmy, které chtějí hrát fotbal, takže to pro nás bude velmi zajímavé utkání. Určitě tam chceme zvítězit, ale znovu dáme šanci celému kádru,“ ujišťuje Pavel Javorský.

A jak šestigólovou podívanou, kterou viděla slušná divácká kulisa, hodnotil tlumačovský trenér Pavel Čadek? „Trénujeme teprve čtrnáct dní, takže to byl pro nás první zápas po hodně dlouhé době. Původně jsme teď nic hrát nechtěli, ale když se v týdnu ozvaly Domažlice, na jejich nabídku jsme kývli. Zápasy s nimi pro nás mají určitý náboj a prestiž,“ uvedl kouč.

„Co se týče samotného zápasu, bylo vidět, že jsme dlouho nehráli. Hra byla neurovnaná, rozháraná. Domažlice zaslouženě vedly 3:1, pak jsme ale zabrali a nakonec vyrovnali. Určitě jsme si zápas užili, za což i soupeři moc děkuji,“ dodal Pavel Čadek.