Díky nasazení, důrazu i hattricku kanonýrky Martiny Vyskotové Domažlice zvítězily v rámci 13. kola céčkové skupiny žen nad posledním týmem tabulky vysoko 7:1. „Holky jsem celý týden nabádal, že z naší strany nesmí za žádnou cenu dojít k podcenění, že i poslední tým se snaží získat první bod a nechtěl jsem být tím, kdo jim ho dá,“ poznamenal na úvod trenér domažlických fotbalistek Tomáš Korelus. A jeho svěřenkyně si důrazná slova vzaly k srdci.

FORTUNA ČFL, skupina A (23. kolo): FK Motorlet Praha - TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 0:2 (0:0).
FOTO, VIDEO: Raketa a stylový prsní trkanec. Jiskra vyrabovala pražský Motorlet

Už po pěti minutách vedly o dva góly a do poločasové přestávky šly s komfortním náskokem 3:0. „I tak ale bylo hodně věcí ke zlepšení,“ upozornil mladý trenér. Borovany vykřesaly jiskřičku naděje hned v úvodu druhého dějství, kdy se prosadila kapitánka Vyslužilová, ale poté už zase dominovala Jiskra.

„Druhou půli jsme začali katastrofálně, hned v první minutě jsme inkasovali branku a na chvíli se utkání zdramatizovalo. Holkám se ale podařilo zvýšit na 4:1 a konečný výsledek 7:1 byl pro nás zasloužený po všech stránkách,“ lebedil si Tomáš Korelus, který i přes vysokou výhru vidí ve hře svojí družiny stále spoustu nedostatků. „Mrzí mě obdržená branka, které jsem se chtěl vyhnout. Ve hře je navíc stále dost věcí, které musíme zlepšit, protože ne vždy nám bude stačit nasazení a důraz, musíme zlepšit i fotbalovou stránku,“ tvrdí lodivod.

Promo Kanonýr Deníku

„Ale ve finále se mi utkání hodnotí dobře, kromě branky na 1:3 jsme soupeřky do ničeho nepustili a mohlo to být v klidu i 1:12, kdyby Borovany nepodržela brankářka,“ chválil kouč gólmanku domácích. Další utkání sehrají fotbalistky z malebného Chodska v sobotu od 11 hodin doma proti Spartaku Kaplice. Jedná se o souboj šestého týmu tabulky (Jiskra) se sedmým. 

TJ Calofrig Borovany – TJ Jiskra Domažlice 1:7

Poločas: 0:3. Branky: 46. Vyslužilová – 5., 77. a 90. Vyskotová, 3. Tauerová, 42. Švecová, 60. Budková, 67. Maierová. Rozhodčí: Kollmann – Heider, Smíšek. ŽK: 0:1 (62. Švecová). Diváci: 40. Sestava TJ Calofrig Borovany: Pufferová – Šímová, Vanatová, Benedová, Káplová, Šlejharová, Vyslužilová, Šalounová, Kubíčková, Němcová, Vonková. Střídající hráčky: Zemanová. Trenér: Václav Beneda. Sestava TJ Jiskra Domažlice: Mlezivová – Tauerová, Vyskotová, Maierová, Váchalová, Kovaříková, Strádalová, Švecová, Budková, Sedláčková, Horalová. Střídající hráčky: Baláková, Chmelíková. Trenér: Tomáš Korelus.


Načítám tabulku ...
23. kolo FORTUNA divize A: TJ Jiskra Domažlice B (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - FK Slavoj Český Krumlov 0:2.
OHLASY Z DIVIZE: Takhle se o záchranu nebojuje, soptil po prohře kouč Benfiky