"Prioritou je záchrana I. A třídy a před začátkem jara posílení kádru. Máme rozjednané nějaké hráče i z vyšších soutěží, třeba z krajského přeboru, ale i výš. Posílení mužstva musí mít smysl, protože na jaře potřebujeme uhrát body. Proto potřebujeme doplnit kádr hotovými hráči," řekl 42letý předseda staňkovského fotbalového klubu Ladislav Jánský.

Proč jste se rozhodl kandidovat?
Protože je málo lidí, kteří chtějí něco dělat. Skončil jsem hráčskou kariéru, tak jsem chtěl pomoci klukům ve výboru. A oni mě zvolili předsedou klubu, jde o moji první funkci v klubu. Ve výboru je nás teď více než dříve.

Co uděláte ve funkci jako první…
Posílení kádru nemám na starosti pouze já, o tom rozhoduje celý výbor. Komunikujeme s trenéry, kterým se pokoušíme někoho sehnat. Trenérem zůstává Tomáš Doležal, jeho asistentem Petr Vacík. Petr je bývalý brankář, chytali jsme spolu. Chceme vychovávat mládež, v níž jsme dobří. Bez mládeže to dnes nejde.

Zachováte B tým?
Ano. Béčko by chtělo postoupit a my jsme pro, aby náhradníci z áčka měli zápasové vytížení. To se týká i šikovných dorostenců, aby si v béčku oťukali dospělý fotbal a byli připravení pro áčko. Pokud bude hrát béčko vyšší soutěž, tak to bude jedině lepší.

Fotbalisté Slavoje Koloveč (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v desátém kole I. A třídy domácí Tlučnou 4:1.
I. A třída: Horšovský Týn přehrál domácí Chlumčany, Tlumačov zdolal Staňkov

Odejdou někteří hráči?
Jistotu nemáme u dvou hráčů.

Jaký budete mít vztah s bývalými spoluhráči jako jejich nadřízený?
Ještě na podzim jsem chytal pár zápasů, ale v roli podřízený/nadřízený jsme trochu už byli, protože jsem vedl brankářské tréninky. Navíc minulou sezonu jsem musel odkoučovat jeden dva zápasy, protože třeba nemohli trenéři. Kluci to vzali a poslouchali, ale mně se nelíbí dělat jim trenéra, když jsem s nimi hrál.

I. A třída, 8. kolo: TJ START Tlumačov (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - FC Křimice (červeno-černí) 0:4.
I. A TŘÍDA: Tlumačov schytal další direkt, Staňkov potrápil favorizovanou Sušici