I tak má ale pro staňkovské mužstvo získaný bod cenu zlata. Tým z Domažlicka totiž v západočeské metropoli dlouho prohrával, ale v 90. minutě dokázal vyrovnat.

Rapid vs. Lhota (ze září roku 2020).
Přestřelka v parném počasí. Vyhrál šťastnější tým, uznal kouč po bitvě na Rapidu

„Už jsem to říkal před startem sezony, pro nás je v kraji každý bod důležitý a zlatý,“ uvedl trenér staňkovských fotbalistů Milan Kucharič.

„A vzhledem k tomu, že jsme na Bolevci vyrovnali až v devadesáté minutě, ho taky bereme,“ pokračoval smířlivě.

Staňkov (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) prohrál na Bolevci až v penaltovém rozstřelu.Staňkov prohrál na Bolevci až v penaltovém rozstřelu.Zdroj: FK Staňkov

Jenže Staňkov byl po většinu zápasu lepším týmem a zasloužil si zvítězit, což ostatně přiznal i kouč Bolevce Michal Bublík. „Sice jsme v 90. minutě dostali gól na 1:1, ale musím říct, že zaslouženě. Staňkov byl lepší a zasloužil si u nás vyhrát. Pro nás to jsou zlaté dva body,“ nechal se slyšet plzeňský hrající trenér. „Samozřejmě nás to mrzí, protože jsme měli dost šancí. Zejména v prvním poločase,“ smutnil Milan Kucharič.

Jiskra Domažlice - Slavia Praha B 4:0.

Jeho družina má tak po třech odehraných kolech „pouze“ tři body. „Ale je to stejně jako v loňské předčasně ukončené sezony,“ připomněl Kucharič herní i bodový vzestup týmu, který je evidentní.

Staňkov (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) prohrál na Bolevci až v penaltovém rozstřelu.Staňkovští na archivním snímku (v modrých dresech).Zdroj: FK Staňkov

„Mohli jsme mít tak o dva body více, ale pořád zůstáváme na zemi a chceme se neustále zlepšovat. Chceme být konkurenceschopnějším týmem, než tomu bylo v předchozích ročnících,“ dodal kouč fotbalového Staňkova. Další utkání hraje jeho družina už ve středu od 18 hodin doma proti Chotíkovu.

Bolevec - FK Staňkov 1:1 (1:0)

PK: 5:3. Branky: 40. Michal Pelnář – 90. Záhoř. Rozhodčí: Sladký. ŽK: 1:1. Diváci: 150.
Bolevec: Körner – Bublík, J. Fryček, Toman, Michal Pelnář, Kepl (81. Vetešník), Dlesk, Loula (88. Běl), Žíla, Sinkule, Traun Taun. Trenér: Michal Bublík.
Staňkov: Jánský – Doležal, M. Liška, F. Dolejš, Šimůnek, Bozděch, Záhoř, Pipipáč (80. Gust), V. Voves, Kubina, Hrdina (77. Kolros). Trenér: Milan Kucharič.

Šárka Ježdíková s Andreou Žižkovou získaly se střešovickým Tatranem na nedávném turnaji Czech Open stříbrné medaile.