Slavoj prohrával od 10. minuty, kdy se prosadil hostující Jakub Marek. Chvíli po pauze ale srovnal Lukáš Tumpach, na kterého o čtyři minuty později navázal jeho spoluhráč Karel Královec. Smíchov, který letos hraje velmi dobře, se ale nesložil a v 67. minutě díky trefě letní posily z Nepomuku Tomáše Knappa vyrovnal. Slavoj ale přece jen svoje fanoušky potěšil třemi body, rozhodující branku vstřelil osm minut před koncem svým druhým zásahem v zápase Lukáš Tumpach. Koloveč tak vyhrála 3:2 a dotáhla se na první Křimice.

Fotbalový Švihov (na archivním snímku hráči v červenobílých dresech) prohráli podruhé v řadě, po Chanovicích nestačili ani na Spálené Poříčí.
Šok ve Švihově! Lídr dostal nářez a už není první. I to je fotbal, procedil kouč

„Hrál se zajímavý a napínavý fotbal. Po zápase jsem říkal trenérovi hostů, že jsme byli trochu šťastnější, i když si myslím, že ve druhém poločase jsme si šli za výhrou o něco víc než soupeř," bilancoval pro klubový facebook trenér Slavoje Koloveč Martin Steinbrücker. Přitom jeho tým nezačal vůbec dobře. Brzy inkasoval a chvíli se na hřišti hledal. „Prvních dvacet minut jsme nezachytili. Moc jsme nevěděli, jak na způsob hry Smíchova. Hosté mohli vést klidně 2:0, a asi by se nám zápas otáčel mnohem hůř," připustil zkušený lodivod.

VIDEO: sestřih utkání Kolovče se Smíchovem, podívejte se 

Zdroj: Youtube

„V poločasové přestávce jsme změnili pár detailů, pomohly nám standardky a ve druhé půli jsme byli podle mého názoru o něco lepší my. Po naší chybě jsme nabídli soupeři vyrovnání, ale asi osm minut před koncem rozhodl v náš prospěch Lukáš Tumpach. Klidně to mohla být i remíza, ale kluci si za tím ve druhém poločase šli víc, takže nakonec možná i zasloužená výhra," tvrdil.

Fotbalisté Slavoje Koloveč (na archivním snímku hráči v bílých dresech) zdolali v krásném utkání Smíchov 3:2.Fotbalisté Slavoje Koloveč zdolali v krásném utkání Smíchov 3:2.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Jsem rád, že to takhle dopadlo, protože Smíchov bral body i v Horšovském Týně, dokonce všechny tři. O jejich kvalitách jsme věděli, a u nás to hosté potvrdili. Byli houževnatí a nebezpeční, takže si těchto bodů cením a musím kluky pochválit, že ukázali charakter," doplnil k hodnocení zápasu a pochválil nejen fanoušky svého týmu, ale také hostující příznivce, kterých na Domažlicko přijelo více než dost. V příštím kole hraje Koloveč znovu doma, v neděli od 14 hodin přivítá v dalším šlágru lídra z Křimic. Derniéru podzimu pak pro nováčka I. A třídy obstará souboj na půdě letos trápících se Kralovic.

TJ Slavoj Koloveč - SK Smíchov Plzeň 3:2

Poločas: 0:1. Branky: 51. a 82. L. Tumpach, 55. Královec - 10. Marek, 67. Knapp. Rozhodčí: Rubáš - Šálková, Mifková. ŽK: 4:2 (58. Kadlec, 77. M. Lucák, 80. D. Tumpach, 90. R. Duchoň - 55. Titlbach, 90+2. Bešta). Diváci: 100. Sestava TJ Slavoj Koloveč: Knopf - Kadlec (71. Záhrobský), Šlajs, L. Tumpach, Královec, J. Lucák, D. Soupír, M. Duchoň (79. Kamir), M. Lucák, D. Tumpach (86. R. Duchoň), M. Soupír. Trenér: Martin Steinbrücker. Sestava SK Smíchov Plzeň: Čapský - Černý, Bešta, Sládek, Přibáň, Fujan, Krčál, Titlbach, Karlíček (67. Fajfrlík), Marek (73. Gruncl), Knapp. Trenér: Alexandr Zikmund.


Načítám tabulku ...
Fotbalisté FC Křimice (na archivním snímku hráči v bílých dresech) nezvládli šlágr s Horšovským Týnem a prohráli 1:4.
I. A třída: Křimice nezvládly šlágr s Dynamem. Bolevec, Tlučná i Malesice uspěly